نقش مقام سعودی در حوادث 11 سپتامبر آمریكا فاش شد

تهران – ایرنا – نقش « بندر بن سلطان» سفیر پیشین عربستان در حوادث 11 سپتامبر با انتشار اسناد 28 صفحه ای از سوی كنگره آمریكا، فاش شد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری ' یو اس اس تودی' براساس اسناد 28 صفحه ای منتشر شده از سوی كنگره آمریكا، «اسامه بثنان» حامی مالی دو تن از هواپیما ربایان در شهر «سن دیگو» جنوب «كالیفرنیا» در تاریخ 14 می 1998به همراه همسر خود مستقیما از « بندر بن سلطان» سفیر پیشین عربستان در آمریكا،مبلغ 15 هزار دلار پول دریافت كرده است.
براساس اسناد 28 صفحه ای منتشر شده شماره تلفنی از شهر « آسپن» در ایالت «كلرادو» محل اسكان «بندر بن سلطان» در دفترچه تلفن « ابوزبیده» یكی از عوامل اصلی القاعده درزمان حمله به برج های دوقلو،كه در سال 2002 در پاكستان شناسایی و دستگیر شد، نیزپیدا شده است كه نشان از هماهنگی فرد یادشده با« بندر بن سلطان» سفیر پیشین عربستان در آمریكا دارد.
واكنش برخی سیاستمداران آمریكای بویژه در یك سال گذشته این احتمال را بوجود آورده است كه صفحات مذكور سرانجام در معرض دید و قضاوت عموم قرار گیرد.
درهمین حال سنای آمریكا نیز ماه گذشته برغم تهدید وتو از سوی كاخ سفید با تصویب لایحه ای به خانواده های قربانیان این حادثه تروریستی اجازه داد تا علیه دولت عربستان سعودی اقامه دعوی كنند.
انتشار صفحات محرمانه این گزارش به واكنش های شدیدی از سوی سران ریاض منجر شد تا جایی كه تهدید كرده اند در صورت چنین اقدامی با بیرون كشیدن همه دارایی های خود از بازارهای آمریكای به اقتصاد این كشور لطمه خواهند زد.
شبد**9377**1095

سرخط اخبار جهان