40 درصد پرونده هاي طلاق در مهريز به سازش انجاميد

يزد - ايرنا - رييس اداره بهزيستي مهريز گفت: در يكسال گذشته افزون بر 40 درصد پرونده هاي طلاق ارجاعي به مركز اورژانس اجتماعي زير پوشش اين اداره با سازش بين خانواده هاي متقاضي حل و فصل شد.

عليرضا عليزاده روز پنجشنبه به مناسبت هفته بهزيستي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در اين مدت 120 پرونده طلاق در اورژانس اجتماعي مهريز تشكيل شده كه علت اصلي آنها مسئله اعتياد به انواع مواد مخدر بوده است .
وي ادامه داد: اصلاح بين زوج هاي جوان و خانواده هاي متقاضي طلاق در اين اداره و مركز اورژانس اجتماعي شهرستان از برنامه هاي مهمي است كه با حضور مشاوران مجرب و كارشناسان اجتماعي انجام گرفته است .
رئيس اداره بهزيستي مهريز خاطر نشان كرد: هم اكنون افزون بر دو هزار نفر شامل مددجويان ، معلولان و خانواده هاي آسيب پذير از خدمات مختلف اين اداره در طول سال استفاده مي كنند و از اين تعداد 599 خانوار زير پوشش مستمري هستند .
عليزاده گفت: در اين مدت حدود 40 واحد مسكوني احداث و به افراد متقاضي واجد شرايط زير پوشش در شهرك هاي شهيد باهنر و موحدين شهرستان واگذار شده و همچنين بخش ديگري نيز واگذار مي شود .
اين مسئول گفت: خيرين مهريزي در يكسال گذشته افزون بر 10 ميليارد ريال براي كمك به افراد زير پوشش اين اداره بصورت نقدي و غير نقدي كمك كرده اند و با توجه به ماموريت هاي مختلف بهزيستي بايد اين همراهي ها ادامه يابد .
عليزاده گفت: هم اكنون 44 موسسه خيريه در بخش هاي مختلف پيشگيري و اجتماعي همسو با برنامه هاي بهزيستي در شهرستان مهريز فعاليت دارند و اين شهر در سطح استان از لحاظ تعداد موسسات مقام اول را دارد .
وي افزود: مهاجر پذيربودن و موضوع اعتياد دو مشكل مهم در شهرستان مهريز است كه بايد در اين خصوص نظارت و پيشگيري هاي لازم با همكاري دستگاه هاي مختلف اجرايي و فرهنگي بعمل آيد .
از 22 لغايت28 تيرماه هفته بهزيستي است .
شهرستان مهريز با 50 هزارنفر در 30 كيلومتري يزد قرار دارد .
7541/ 6197