كشفیات چوب و زغال قاچاق در چهارمحال وبختیاری 60درصد افزایش یافت

شهركرد - ایرنا - فرمانده انتظامی چهارمحال وبختیاری از افزایش 60درصدی كشف چوب و زغال قاچاق در سه ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته در استان خبر داد.

سردارغلامعباس غلامزاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماهه اول امسال بیش از 38 تن زغال وچوب قاچاق با همكاری مسوولان حوزه منابع طبیعی، محیط زیست و نیروی انتظامی در استان كشف و ضبط شد.
وی با بیان اینكه 51 درصد جنگل های چهارمحال و بختیاری در شهرستان لردگان قرار دارد، اظهار داشت: بیشترین چوب و زغال قاچاق كشف شده از محور مواصلاتی لردگان به بروجن است.
به گفته وی، امسال در راستای مبارزه و برخورد با قاچاق چوب و زغال در استان 30 پرونده قاچاق تشكیل شد.
سردارغلامزاده افزود: نیروی انتظامی در برخورد با قاچاق چوب و زغال به عنوان نیروی پشتیبان با همكاری دستگاه های متولی در این زمینه فعالیت دارد و نسبت به دستگیری متخلفان با هدف بازدارندگی، اقدام می كند.
به گزارش ایرنا، قطع وحمل درختان جنگلی بدون پروانه حمل، جرم است و خودروهای حامل چوب كه فاقد مجوز حمل باشند، توقیف می شوند.
جنگل های زاگرس در چهارمحال وبختیاری در سال های اخیر با عوامل تخریب روبروست و تهیه زغال و قاچاق چوب درختان جنگل های زاگرس از عوامل اصلی و تشدید كننده تخریب این منابع به شمار می‏‎رود.
از مجموع مساحت چهارمحال وبختیاری حدود یك میلیون و 400 هزار هكتار آن معادل 86.4 درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مراتع است و از این میزان حدود 307 هزار هكتار را پوشش جنگلی تشكیل می دهد.
7360/2097/1860