كشفيات قاچاق چوب و زغال در چهارمحال وبختياري 60درصد افزايش داشت

شهركرد- ايرنا-فرمانده انتظامي چهارمحال وبختياري از افزايش 60درصدي قاجاق چوب و زغال در سه ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته در استان خبر داد.

سردار غلامعباس غلامزاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود:در سه ماهه اول امسال بيش از 38تن زغال وچوب قاچاق با همكاري مسوولان حوزه منابع طبيعي و محيط زيست و نيروي انتظامي در استان كشف و ضبط شد.
وي با بيان اينكه 51 درصد جنگل هاي چهارمحال و بختياري در شهرستان لردگان قرار دارد، اظهار داشت: بيشترين قاچاق كشف شده چوب و زغال از محور مواصلاتي لردگان به بروجن است.
به گفته وي، امسال در راستاي مبارزه و برخورد با قاچاق چوب و زغال در استان 30 پرونده قاچاق تشكيل شد.
سردار غلامزاده افزود: نيروي انتظامي در برخورد با قاچاق چوب و زغال به عنوان نيروي پشتيبان با همكاري دستگاه هاي متولي در اين زمينه فعاليت و با دستگيري متخلفان در حوزه برخورد بازدارنده اقدام مي كند.
به گزارش ايرنا، قطع وحمل درختان جنگلي بدون پروانه حمل، جرم است و خودروهاي حامل چوب كه فاقد مجوز حمل باشند، توقيف مي شود.
جنگل هاي زاگرس در چهارمحال وبختياري در سال هاي اخير با عوامل تخريب روبروست و تهيه زغال و قاچاق چوب درختان جنگل هاي زاگرس از عوامل اصلي و تشديد كننده تخريب اين منابع به شمار مي‏‎رود.
از مجموع مساحت چهارمحال وبختياري حدود يك ميليون و 400 هزار هكتار آن معادل 86.4 درصد عرصه منابع ملي شامل جنگل و مراتع است، از اين ميزان حدود 307 هزار هكتار را پوشش جنگلي تشكيل مي دهد.
7360/2097

سرخط اخبار استان‌ها