۲۲ تیر ۱۳۹۵،‏ ۱۶:۵۷
کد خبر: 82146315
۰ نفر
ائتلاف رسانه ای عربستان و بی بی سی فارسی

تهران-ایرنا- پایگاه خبری پانوراما الشرق الاوسط اعلام كرد: به تازگی هیاتی متشكل از مجریان و مدیران شبكه بی بی سی فارسی با وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان سعودی در راستای همكاری های رسانه ای دیدار كرد.

به گزارش دوشنبه شب پایگاه خبری پانوراما الشرق الاوسط ٬ درهفته جاری هیاتی از مدیران و مجریان بی بی سی به ریاست رزیتا لطفی در دیداری رسمی به ریاض آمده و با عادل بن زید الطریفی دیدار و گفت وگو كرد.
براساس این گزارش ٬درنشست مشتركی كه دراین سفر برگزار شد ٬ طرفین راه های افزایش روابط رسانه ای و تبادل اخبارو تحولات منطقه را بررسی كردند.
وزیر اطلاع رسانی عربستان این دیدار گفت: شبكه بی بی سی در منطقه بینندگان زیادی دارد .
وی افزود: وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان به گونه ای برنامه ریزی كرده كه شبكه ماهواره ای به سه زبان فارسی انگلیسی و اردو راه اندازی كند و برنامه هایی هم برای افزایش فعالیت و زبان های انتشار اخبار بر روی خبرگزاری رسمی عربستان و ترجمه آن به 20 زبان زنده دنیا تا سال آینده میلادی دارد، ازاین رو ما از همكاری رسانه ای با بی بی سی استقبال می كنیم و در صدد انتشار پیام ها و اخبار ایران و افغانستان و كشورهای دیگر منطقه از طریق همین كانال هستیم.
رزیتا لطفی مدیر بخش فارسی بی بی سی نیز در این دیدار از افزایش همكاری های مشترك بین دو طرف استقبال كرد و بر وجوه مختلف همكاری های دو جانبه تاكید كرد.
بهروز آفاق تبریزی یكی دیگر از مدیران بی بی سی فارسی نیز در این دیدار گفت : وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان ٬حمایت زیادی از رسانه ها؛روزنامه ها ٬مجلات و كانال های تلویزیونی و...می كند و دراین راستا بودجه های بسیار زیادی نیز هزینه می كند.
وی افزود: با توجه به اهداف مشترك دو جانبه، بی بی سی هم می تواند بخشی از امكانات و فضای رسانه ای خود را در اختیار برخی صاحب نظران هوادار نگرش عربستان به ویژه در حوزه مسائل دینی بگذارد.
خاورم **6002**1064**2041**