كشتی گیران اسفراین، ایران را نائب قهرمان رقابت های كشتی آلمان كردند

اسفراین - ایرنا- تیم كشتی كارگران كشورمان با كسب سه مدال طلا توسط كشتی گیران اسفراین در رقابت های بین المللی آلمان نایب قهرمان شد.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام فدراسیون ورزش كارگری، تیم چهار نفری كشتی كارگری ایران در سومین دوره تورنمنت بین المللی كشتی آلمان با كسب سه مدال طلا و 30 امتیاز نائب قهرمان این رقابت ها پس از تركیه 34 امتیازی شد.
تیم كشتی كارگری ایران متشكل از هادی قدیمی ،مهدی علمی ،ابراهیم ولیان و علیرضا جهانیان بود كه همگی از شهرستان اسفراین هستند .
دراین رقابت های بین المللی كه با حضور 14 تیم از 12 كشور برگزار شد،مهدی علمی در وزن 65 كیلوگرم، ابراهیم ولیان در وزن 75كیلوگرم و هادی قدیمی در وزن 95 كیلوگرم سه مدال طلا كسب و تیم ایران را نائب قهرمان این رقابت های بین المللی كردند .
علیرضا جهانیان نماینده وزن 85 كیلوگرم ایران نیز با ناداوری از دور رقابت ها حذف شد.
رئیسان اداره های كارو تعاون و رفاه اجتماعی و ورزش و جوانان اسفراین در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تایید این خبر اظهار كردند: به علت اینكه هماهنگی و اعزام این ورزشكاران از سوی وزاتخانه های مربوطه و فدارسیون ورزش كارگری كشو انجام شده از جزییات بیشتر اطلاع ندارند.
سومین دوره تورنمنت بین المللی كشتی آلمان روزهای 19 تا 20 تیر با شركت تیم‌های جمهوری آذربایجان، تركیه، سوئیس، لهستان، بلاروس، افغانستان، اتریش، آرژانتین، مجارستان، افغانستان، ایران و سه تیم از آلمان در شهر اشتوتگارت آلمان برگزار شد.
شهرستان اسفراین مهد كشتی باچوخه و سنتی در خراسان است و همه ساله در 14 فرودین میزبان بزرگترین رقابت كشتی با چوخه كشور به عنوان بزرگترین رویداد تك مكانی و زمانی كشور با بیش از 70هزار نفر تماشاچی است.
این خطه پهلوان خیز ، قهرمان افتخار آفرین زیادی برای كشتی سنتی كشور تربیت كرده است .
شهرستان 127 هزار نفری اسفراین در 60كیلومتری جنوب شرقی بجنورد مركز خراسان شمالی قرارداد.
7189/ 6042