۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۲:۱۷
کد خبر: 82142766
T T
۰ نفر
نقش هنر در ترویج و گسترش فرهنگ حجاب در جامعه بی بدیل است

اراك- ایرنا- معاون فرهنگی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی گفت: نقش هنر در ترویج و نهادینه ساختن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه بی بدیل است.

مهدی قاسمی روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تقویت پایه‌های اعتقادی افراد برای مقابله با تهاجم دشمن ضروری است، بنابراین هنرمندان باید با خلق آثار ماندگار و تاثیر گذار نقش خود را در نهادینه كردن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه ایفا كنند.
وی ادامه داد: هجمه های بی امان فرهنگی استكبار جهانی كه از طریق شبكه های ماهواره و فضای مجازی زوایای خلوت خانواده ایرانی را درنوردیده و اشاعه بی حیایی را در دستور كار خود قرار داده اند واین مهم وظیفه فعالان عرصه های مختلف هنری به خصوص سینما، تلویزیون، تئاتر و موسیقی را دوچندان كرده است.
معاون فرهنگی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی اضافه كرد: هنرمندان باید با تولید آثار ماندگار در راستای احیای هویت اسلامی و ایرانی در جامعه گام های اساسی برداشته و توطئه های دشمنان نظام جمهوری اسلامی را خنثی كنند.
وی، گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را در گروی تعامل بین بخشی همه دستگاه های متولی عنوان كرد و ادامه داد: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، حوزه هنری و ورزش جوانان باید وظیفه خود را در این خصوص طبقه بندی كرده و برای نهادینه كردن فرهنگ عفاف و حجاب برنامه ریزی های كاربردی و بلندمدت داشته باشند.
حقیقی اظهار كرد: ایرانیان به لحاظ مسایل اعتقادی و فرهنگی از درون مایه بسیاری قدرتمندی برخوردار هستند و گر چه در رهگذر طوفان های فرهنگی و هجمه های بی امان دشمنان قدری از شاخ و برگ آن فروریخته اما ریشه آن همچنان با قدرت و عظمت برجای مانده است و دستگاه های فرهنگی باید دست در دست یكدیگر داده و در راستای تحقق سبك زندگی اسلامی مورد نظر مقام معظم رهبری و احیای هویت ایرانی و اسلامی تلاش كنند.
وی، خانواده را یكی دیگر از اركان ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه دانست و گفت: والدین، باید با تشریح سبك زندگی اهل بیت(ع) برای فرزندان، نقش خود را در این خصوص به خوبی ایفا كنند.
معاون فرهنگی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی برپایی نمایشگاه های عفاف و حجاب در همه شهرستان ها، همایش حجاب و عفاف در شهرستان های اراك، خمین، محلات، دلیجان، زرندیه و ساوه، برپایی نمایشگاه پوستر و عكس در اراك، اجرای نمایش با موضوع حجاب عفاف، سبك زندگی اسلامی و ترویج سیره اهل بیت(ع) در اراك، ساوه، خمین و تفرش و برپایی نمایشگاه مد لباس را مهمترین برنامه های این اداره كل در هفته عفاف و حجاب عنوان كرد.
روز 21 تیرماه هر سال یادآور قیام تاریخی مردم مشهد در مقابله با طرح استعماری كشف حجاب رضاخان است.
3017/6013/

سرخط اخبار استان‌ها