۲۰ تیر ۱۳۹۵،‏ ۸:۲۶
کد خبر: 82142386
۰ نفر
آنتی باكتریال ها جایگزینی مناسب برای آنتی‌بیوتیك‌ها

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه های الزهرا (س) و اسفراین در طرحی مشترك با محققانی از كشور مالزی توانایی نانوذرات اكسید روی را برای جایگزینی آنتی‌بیوتیك‌ها مورد ارزیابی قرار دادند. از این نانوذرات می‌توان در رنگ‌آمیزی محیط‌ های بیمارستانی یا تولید ظروف و تجهیزات استریل استفاده كرد.

به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، آنتی باكتریال به تركیباتی نسبت داده می‌شود كه قادرند به ‌صورت موضعی موجب مرگ باكتری‌ها شوند یا رشد آنها را متوقف كنند بدون آنكه برای بافت‌های اطراف مشكلی ایجاد شود.
مواد آنتی باكتریال در مواردی به ‌عنوان داروهای آنتی‌بیوتیك مورد استفاده قرار می‌گیرند اما مقاومت به آنتی‌بیوتیك‌ها در فرایند درمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و آنتی‌بیوتیك‌های جدید به افزایش مقاومت باكتریایی پاسخ نداده‌اند؛ ازاین‌رو نیاز به رویكردهای نوآورانه برای مبارزه با عفونت‌های باكتریایی احساس می‌شود.
دكتر نادیا محمودی خطیر محقق دانشگاه الزهرا هدف از انجام این طرح پژوهشی را بررسی خواص آنتی باكتریال نانوذرات اكسید روی/آهن عنوان كرد.
وی افزود: در این پژوهش نانوذرات اكسید روی/آهن با روشی ساده سنتز شده‌اند. این نانوذرات دارای كیفیت و خلوص بالایی هستند و اندازه‌ آنها تقریباً یكسان است. این موضوع سبب شده است تأثیر آنتی باكتریال این نانوذرات بیشتر نمود پیدا كند و كارایی آنها بهبود یابد.
محمودی در مورد نحوه‌ تأثیر این نانوذرات بر میكروب‌ها گفت: بالا بودن نسبت سطح به حجم نانوذرات سبب می‌شود یون‌ها با سهولت بیشتری منتشر شوند. یون‌های منتشر شده دیواره و غشای سلولی میكروب‌ها را سست می‌كنند و این به معنی مرگ زودرس آنها خواهد بود.
به گفته وی در این تحقیق از روش سل-ژل برای سنتز نانوذرات اكسید روی/آهن استفاده شده است؛ پس از سنتز نانوذرات، ابعاد و ریزساختار آنها مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت تأثیر مقادیر متفاوت داپت آهن (1، 3 و 5 درصد) روی خواص آنتی باكتریال نانوذرات اكسید روی/آهن ارزیابی شده است.
بر اساس نتایج به‌ دست‌آمده، حضور اتم آهن در مقادیر كمتر از پنج درصد تأثیر خاصی بر خواص آنتی باكتریال نانوذرات نداشته و با افزایش مقدار آهن به بالای پنج درصد خواص آنتی باكتریال نانوذرات به ‌تدریج افزایش پیدا كرده است.
این تحقیقات حاصل تلاش‌های دكتر نادیا محمودی خطیر محقق دوره‌ پسادكترای دانشگاه الزهرا (س)، دكتر ابوالقاسم اكبری عضو هیأت علمی دانشگاه یو ام پی مالزی، دكتر علی خرسند زاك عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی اسفراین و همكاری دو محقق از مالزی است.
نتایج این پژوهش در نشریه‌Journal of Sol-Gel Science and Technology منتشر شده است. علمی(1)**1023**1834