پنجمین نمایشگاه بین المللی آسانسور با حضور وزیر صنعت گشایش یافت

تهران- ایرنا- پنجمین نمایشگاه بین المللی آسانسور، صنایع و تجهیزات وابسته بعدازظهر امروز(شنبه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمدرضا نعمت زاده به همراه «حسین اسفهبدی» معاون وزیر و رییس هیات مدیره و مدیرعامل شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی، ضمن بازدید از برخی غرفه های نمایشگاه، پیرامون روند تولید واحدهای ایرانی با مسئولان غرفه ها گفت وگو كردند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: جمهوری اسلامی در صنعت پله برقی اكنون دو سوم ظرفیت خود را در داخل تامین می كند؛ در واقع 70 درصد به خودكفایی رسیده و سالانه نیاز كشور بیش از چهار هزار دستگاه پله برقی است.
وی ابراز امیدواری كرد كه پیمانكاران بخش ساختمان و مسكن با رویكرد به تولیدات داخلی، از تولیدكنندگان كشورمان در این بخش حمایت لازم را به عمل آورند.
به گفته نعمت زاده، امروز همه قطعات تولیدی آسانسور در كشور دارای استاندارد است و نظارت لازم انجام می شود و تولیدكنندگان اطمینان داده اند كه در این بخش جای نگرانی وجود ندارد.
وزیر صنعت، معدن وتجارت نسبت به تولیدات ارایه شده در این نمایشگاه ابراز خشنودی كرد و افزود: امروز سازندگان ایرانی قادرند اجزا و قطعات مورد استفاده در آسانسور از جمله موتور، گیربكس و درب های اتوماتیك را تولید كنند.
وی با تاكید بر اینكه تفكر صادرات و تولید صادرات محور به عنوان یك اصل توسط سازندگان ایرانی باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: لازم است به فكر توسعه بازار برای تولیدات بود.
نعمت زاده با بیان اینكه صنعت آسانسور ایران از توانمندی لازم برای حضور در بازار های بین المللی برخوردار است و باید به سمت بازارهای خارجی رفت، ادامه داد: صنعتگران ایرانی قادرند با تولیدكنندگان خارجی در بازارها به رقابت بپردازند.

** تولید مشترك با شركت های خارجی، ضامن حضور در بازارهای صادراتی
وی، تولید نزدیك به 80 درصد قطعات آسانسور در ایران را موجب خرسندی دانست و گفت: برنامه ریزی برای تولید مشترك با شركت های خارجی می تواند در دستور كار قرار گیرد؛ در واقع این برنامه ضامن راهیابی به بازارهای صادراتی است.
پنجمین نمایشگاه بین المللی آسانسور، صنایع و تجهیزات وابسته، امكان مشاركت 139 شركت داخلی و 43 شركت خارجی را فراهم كرده است.
در این نمایشگاه به مساحت 20 هزار متر مربع، شركت های خارجی از كشورهای آلمان، تایوان، تركیه و چین نیز حضور دارند.
در این نمایشگاه كه تا سه شنبه 22 تیرماه دایر است، امكان نمایش آخرین تولیدات و نوآوری های مرتبط با تولید انواع آسانسور، درب و كابین، بالابر، پله برقی، تابلو فرمان و انواع موتورهای آسانسور فراهم شده است.
دوستداران و متخصصان این صنعت می توانند از ساعت 10 صبح تا 18 بعدازظهر از این نمایشگاه بازدید كنند.
به گزارش ایرنا، چهارمین نمایشگاه صنعت آسانسور و پله برقی اردیبهشت ماه پارسال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا شده بود.
یكی از ویژگی های صنعت آسانسور و پله برقی، به جز رقابت با صنعت خودرو، پیوند تنگاتنگ آن با صنعت ساختمان است؛ مهمترین موضوعی كه در طراحی برج ها و آسمانخراش ها، فرودگاه ها و اماكن عمومی و خصوصی بلندمرتبه ذهن مهندسان و معماران را بخود مشغول می كند، آسانسور، پله برقی و پیاده روی متحرك است.
پارسال شرایط تحریم، مانع از مشاركت فعال شركت های خارجی در این نمایشگاه شده بود، اما امسال با رویكردی متقاوت بیش از 40 شركت خارجی در تهران در این نمایشگاه حاضر شده اند.
اقتصام** 1559 ** 2023