آیت الله موحدی كرمانی:غارتگر بیت المال دزد است و اموال 80میلیون آدم را می دزد

تهران - ایرنا - خطیب نماز جمعه تهران با بیان این كه غارتگر بیت المال واقعا دزد است و اموال 80میلیون آدم را می دزد، گفت: مردم و مسئولین ما باید بدانند این ثروتی كه به عنوان بیت المال در كشور وجود دارد مانند خونی است كه در بدن جریان دارد و باید به تمام اعضا برسد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله محمدعلی موحدی كرمانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران در مصلای امام خمینی (ره) با اشاره به موضوع حقوق های نجومی برخی مدیران،گفت: اگر این خون به عضوی نرسد آن عضو فلج می شود و چه بسا منجر به مرگ انسان می گردد یا انسان را ناقص و علیل می كند.
وی تاكید كرد: 950نفر در این كشور غارتگری كرده اند و رقم كمی نیست و اینها حقوقی بین 15 تا 50 میلیون داشتند، آنها از مدیران بخش های بانكی، بیمه ای و شركت های دولتی بوده اند كه رقم بالاتر از 50میلیون را هم شنیده ایم؛ بحث از 200میلیون كمتر و بیشتر.
آیت الله موحدی كرمانی گفت:‌ برخی فكر می كنند بیت المال صاحب ندارد و هر چقدر بتوانند از آن برداشت كنند زرنگی است؛‌ نه خیر اشتباه است،‌ هر ریالی كه از بیت المال می گیری صاحب دارد.
وی افزود:‌ این ریال ها و میلیون ها صاحب دارد و صاحب این ها حدود 80 میلیون آدم است.
خطیب جمعه تهران با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، گفت:‌ آن كس كه تقوا داشته باشد، خداوند لغزش های او را هم جبران می كند و می بخشد و اجر بزرگ به او عنایت می كند؛ تقوا نور است، نوری است كه انسان از استفاده می كند و در مقابل خود، چاه و حیوان گزنده را می بیند و اگر نور نباشد در چاه می افتد و مورد آسیب حیوان گزنده قرار می گیرد.
موحدی كرمانی با اشاره به موضوع حقوق های نجومی گفت: قرآن در مورد بیت المال عبارتی دارد و می فرماید اگر در بین شما سفیهی بود كه مالك بود و مال و ثروت داشت، پدر مرده و دارایی زیادی به او رسیده اما این بچه سفیه است و نمی تواند پول ها را درست به مصرف برساند و ضایع می كند، قرآن می فرماید پول را دست او ندهید و او را با پولش اداره كنید و این پولی كه موجود است در جامعه عامل قیام شماست.

** وقتی می توانید روی پای خودتان بایستید كه اقتصاد سالم داشته باشید
امام جمعه موقت تهران تاكید كرد: شما روی پای خودتان وقتی می توانید بایستید كه اقتصاد سالم داشته باشید و وقتی اقتصادی سالم دارید كه سرمایه ها درست بكارگیری و استفاده شود.
آیت الله موحدی كرمانی ادامه داد: آیات قرآن وقتی نام از نماز می برد به دنبالش زكات است؛ رمز آن هم این است كه این دو را خداوند با هم قبول می كند. اگر كسی به نماز بچسبد اما فقرا را فراموش كند و به امر زكات نپردازد خداوند نمازش را هم قبول نمی كند. كما این كه اگر كسی تقوا را بچسبد اما ارحام و خویشاوندان را فراموش كند خداوند تقوا را هم از او نمی پسندد و قبول نمی كند و همینطور مساله پدر و مادر؛ اگر كسی شكرگزار خدا باشد اما شكرگزار پدر و مادر نباشد خداوند شكر او را قبول نمی كند.

**برخی خیال می كنند بیت المال صاحب ندارد
وی تاكید كرد: برخی خیال می كنند بیت المال صاحب ندارد و هر چه بتوانند به هر عنوانی از بیت المال برداشت و دریافت كنند خوب و زرنگی است. نه آقا اشتباه كردید، یك ریالی كه از بیت المال می گیری صاحب دارد، همینطور كه حاضر نیستی در جیب طرف دست ببری و دزدی كنی می گویی این پول صاحب دارد، این ریال ها، تومان ها و میلیون ها همه صاحب دارد و صاحبان این پول، حدود 80 میلیون مردم كشور هستند.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: غارتگر بیت المال بداند كه واقعا دزد است، دزدی می كند و مال 80میلیون آدم را می دزدد. حكومت امیرالمومنین ساقط و فلج نشد مگر به واسطه همین غارتگران بود. غارتگران بیت المال كه عادت به غارتگری داشتند امیرالمومنین خواست جلوشان را بگیرد اینها با علی جنگیدند در جنگ جمل.

** غارتگری ممكن است به سقوط یك حكومت منجر شود
وی تاكید كرد: مساله ساده ای نیست، ممكن است این غارتگری به سقوط یك حكومت منجر شود. در كربلا خیلی از اینها كه جنایت می كردند به واسطه این بود كه به پول برسند.
موحدی كرمانی گفت: آن 10 نفر كثیف و لعین به پسر زیاد گفتند به ما خیلی جایزه بده ما بدن حسین ابن علی را زیر سم اسب ها له كردیم به مال پول بده، آنها دنبال پول بودند.

**950نفر در این كشور غارتگری كرده اند
خطیب جمعه تهران افزود: عجیب است گزارش رسیده از منبعی موثق 950نفر در این كشور غارتگری كرده اند، كم رقمی نیست، اینها حقوقی بین 15 و 50میلیون داشتند، این ها مدیران بخش های بانكی، بیمه ای و شركت های دولتی بوده اند كه رقم بالاتر از 50میلیون را هم شنیده ایم بحث از 200میلیون كمتر و بیشتر است .
موحدی كرمانی گفت: اینها چه كسانی هستند كه مثل زالو به این نظام چسبیده اند و دارند خون مردم را می مكند و نمی گذارند كه این خون به مظلومان و محرومان و به كسی كه می خواهد نسخه داروی خود را بگیرد و ندارد برسد.

**در كنار این بودجه های كلان دزد فراوان هم هست
امام جمعه موقت تهران افزود: به ما گفته می شود بودجه نیست. چرا، بودجه هست ولی در كنار این بودجه های كلان متاسفانه دزد فراوان هم هست.
وی اظهار داشت: نمی دانم مسئولین مربوطه خواب بودند؟ چقدر خواب؟ یكی به نادرشاه گفت خانه ام را دزد زد هر چه داشتم برد گفت خواب بودی یا بیدار گفت خوابیده بودم گفت می بایست بیدار و مراقب پول هایت باشی. گفت من خوابیدم فكر كردم تو بیداری.
موحدی كرمانی افزود: مردم می گویند انشاء الله مسئولین بیدارند. خواب بودند مسئولین؟ این همه غارت، این همه دزدی و این رقم بالای 950 نفر؟ این كارها شد و اینها خواب بودند؟ مگر نمی شد اگر بیدار بودند جلوی این غارتگری ها گرفته شود؟
خطیب جمعه تهران افزود: یك لایحه دولت می داد، یك طرح نمایندگان می دادند؛ با یك طرح و لایحه، یك قانون وضع و جلوی این غارتگری ها گرفته می شد. چرا این كار را نكردند؟ بازرسی كل كشور كجا بود؟ دیوان محاسبات كجا بود؟
موحدی كرمانی اظهار داشت: امیرالمومنین می فرماید شما باید جاسوس سری داشته باشید. آقای مالك باید تو افراد زیادی در كشور داشته باشی كه همه جا حضور داشته باشند و ببینند در این كشور چه می گذرد. چه كسی خیانت می كند، كی خیانت نمی كند و چه كسی امین است. چرا از این جاسوس های سری مسئولین ندارند؟ چرا از این مسایل باخبر نیستند؟
وی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند دریافت های نامشروع باید به بیت المال برگردانده شود، افرادی كه مرتكب بی قانونی شده اند باید مجازات شوند، افرادی كه از قانون سو استفاده كرده اند باید بركنار شوند. پدیده دریافت های نامشروع نتیجه ترویج اشرافیگری، تجمل و اسراف در جامعه است، برداشت نامشروع از بیت المال خیانت به آرمان های انقلاب است. در گذشته كوتاهی هایی و غفلت هایی شده كه باید جبران شود این گونه نباشد كه سر و صدایی به پا شود ولی بعدا قضیه به فراموشی سپرده شود.
* مردم منتظر عمل در برخورد با بی قانونی ها هستند
موحدی كرمانی افزود: به دولتمردان عرض می كنم، به مسئولین مربوط عرض می كنم مردم منتظر هستند كه شما چه می كنید. بله دستور داده شده ولی منتظر عملند،ببینند با این 950 نفر شما چه برخوردی می كنید، آیا پول هایی كه اینها خورده اند به بیت امال برگردانده می شوند یا نمی شوند
** انسان خائن لیاقت ندارد در حكومت اسلامی مسئول باشد
خطیب جمعه تهران گفت: آیا خائنین به طور كامل از هر مسئولیتی كنار زده می شوند ؟ انسان خائن كه لیاقت ندارد در حكومت اسلامی مسئول باشد.
وی افزود: قرآن برای استفاده از بیت المل معیار دارد و می گوید بسنج و به اندازه كاری كه برای مردم می كنی از بیت المال بردار. آقایی كه عضو هیات مدیره هستی چه هنری كردی كه حالا 50میلیون پول برای خودت برمی داری. هنرت چه بوده چه كار كردی؟ چه خدمتی كردی؟ به اندازه خدمتی كه به بیت المال كردی پول بردار بیشترش حرام است.
موحدی كرمانی ادامه داد: قرآن می فرماید بدبخت ها آیا فكر نمی كنید قیامتی هم هست؟ در قیامت جواب خدا را چه می دهید كه انشاء الله در همین دنیا هم رسوا خواهید شد. بالاخره ما انتظار داریم از دولت، مسئولین همه و همه انتظار داریم نتیجه عملی این بخشنامه ها را مشخص كنند، مشخص كنند چقدر دزدیده شده و برگردانده شده به بیت المال، روشن كنند برای مردم. مردم ناراحتند و حق هم دارند ناراحت باشند همه ما ناراحتیم.
وی افزود: گاهی گفته می شود همه مدیران كه این گونه نیستند واقعا خنده آور است، نه، مگر می خواهید همه اینجوری باشند؟ آیا 950نفر كم است؟
موحدی كرمانی همچنین با اشاره به مساله تروریسم اظهار داشت: دنیا بداند و البته می داند كه این اقدامات تروریستی نتیجه پرورش تروریست ها توسط آمریكا،‌ صهیونیست ها و انگلیس است، اینها به وجود آورده اند.

** ائتلاف آمریكا علیه داعش یك حركت دروغین صوری است
خطیب جمعه تهران افزود: اصولا ریشه جنگ و ناامنی در منطقه و جهان، قدرت های استكباری و در راس آنها آمریكاست، آنها می خواهند مساله فلسطین فراموش شود و رژیم صهیونیستی نفس راحتی بكشد ائتلافی هم كه می گویند آمریكا علیه داعش تشكیل داده دروغ می گوید و یك حركت دروغین صوری است در واقع خود آمریكا و استكبار اینها را به وجود آورده اند و دوست دارند اینها باشند.
وی افزود: خودشان به وجود آورنده این قضیه هستند در عمل از تروریسم حمایت می كنند، ترویج می كنند، همانطوری كه رهبر معظم انقلاب فرمودند، منازعات سیاسی را به جنگ داخلی تبدیل می كنند، جنگ، برادر كشی، نان اینها در این جنگ است.
موحدی كرمانی گفت: با حمایت مالی و تسلیحاتی و درآمدهای نامشروع نفتی افرادی را از مناطق مختلف به سوریه و عراق آورده اند تا در آنجا ناامنی ،‌بردار كشی و انواع بدبختی ها را به وجود بیاورند.
وی افزود: امیدواریم دنیا بیدار شود و خطر آمریكا را احساس و درك كند و در نتیجه آن، یك قیامی علیه جنایات آمریكا و استكبار در دنیا به وجود آید و عمر آمریكا و همراهانش سرآید.
سیام **6084** 1701