۱۸ تیر ۱۳۹۵،‏ ۰:۰۰
کد خبر: 82140183
۰ نفر
چهار هكتار از جنگل ها و مراتع سرپل ذهاب در آتش سوخت

قصرشيرين - ايرنا - رئيس اداره منابع طبيعي سرپل ذهاب از وقوع آتش سوزي در جنگل ها و مراتع اين شهرستان خبر داد و گفت: در جريان اين آتش سوزي، چهار هكتار از جنگل ها و مراتع منطقه قلعه شاهين در آتش سوخت.

سلمان دارابي پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، زمان وقوع اين حادثه را حدود ساعت 14 روز پنجشنبه ذكر كرد و افزود: اين حادثه به علت آتش زدن علف هاي هرز توسط سربازان ابتدا در محل پادگان ابوذر سرپل ذهاب آغاز شد كه با سرايت آن، بخشي از مراتع و جنگل هاي اطراف اين پادگان نيز دچار آتش سوزي شد.
وي با بيان اينكه پس از چند ساعت تلاش، اين آتش سوزي در ساعت 16 به طور كلي مهار شد، اظهار داشت: ميزان خسارت وارد شده توسط كارشناسان در دست بررسي است.
رئيس اداره منابع طبيعي سرپل ذهاب بيان كرد كه بلافاصله پس از وقوع اين آتش سوزي، نيروهاي مردمي و منابع طبيعي و دستگاه هاي عضو ستاد مديريت بحران به محل حادثه اعزام شدند و نسبت به مهار آن اقدام كردند.
دارابي افزود: با توجه به آغاز فصل گرما و احتمال وقوع آتش سوزي در جنگل ها و زمين هاي كشاورزي، به تمامي اعضاي شوراي اسلامي شهر و روستاها و دهياري ها ابلاغ شده تا براي جلوگيري از وقوع چنين حوادثي در مورد روشن كردن آتش به مردم اطلاع رساني كنند.
اين مقام مسئول همچنين از مسافران خواست تا از روشن كردن آتش در جنگل ها و مراتع خودداري كرده و در صورت روشن كردن آتش از خاموش شدن آن اطمينان حاصل كنند.
سرپل ذهاب با بيش از 90 هزار تن جمعيت در غرب استان كرمانشاه، 60 هزار هكتار اراضي منابع ملي و طبيعي دارد كه از اين ميزان 32 هزار هكتار آن عرصه جنگلي و 28 هزار هكتار مراتع است.
روز چهارشنبه در آتش سوزي ديگري كه در مراتع و جنگل هاي شهرستان ثلاث باباجاني روي داد ده ها هكتار جنگل و مرتع در آتش سوخت.
اين آتش سوزي پس از 57 ساعت با تلاش نيروهاي مردمي و اداره هاي ذي ربط خاموش شد.
7079/8066*شبس*1613