۱۶ تیر ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۳۸
کد خبر: 82139383
۰ نفر
شیعیان در روسیه نماز عید فطر برپا كردند

مسكو- ایرنا- شیعیان در مناطق مختلف روسیه با پایان ماه مبارك رمضان امروز (چهارشنبه) نماز عید فطر را در مساجد و حسینیه ها با حضور گسترده نمازگزاران برپا كردند.

به گزارش ایرنا، آیین عید فطر و ادای نماز این مناسبت دینی در حسینیه شیعیان مسكو، مسجد خاتم الانبیا وابسته به سفارت جمهوری اسلامی ایران و مراكز عبادی شیعیان در شهر سن پترزبوزك و مناطق مختلف دیگر از جمله جمهوری داغستان در كناره شمال غربی ساحل دریای خزر برگزار شد.
در این مراسم زنان و مردان نمازگزار از ساعات اولیه طلوع آفتاب در مساجد و محل های پیش بینی شده در شهرهای مختلف حضور یافتند و نماز عید فطر را به جماعت اقامه كردند.
اصلی ترین مراسم عید فطر شیعیان روسیه در جمهوری داغستان بویژه در مسجد جامع دربند به عنوان شیعی ترین شهر این كشور و همچنین مسجد خامنه ای مخاچ قلعه پایتخت این جمهوری برگزارمی شود.
نماز عید فطر مسلمانان اهل سنت نیز دیروز در مناطق مركزی این كشور بویژه مسكو و سن پترزبورگ و همچنین جمهوری های مسلمان نشین مناطق قفقاز و ولگا با حضور صدها هزار نفر برگزار شد.
ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه دیروز در پیامی به مناسبت عید فطر اعلام كرد: مسلمانان در مناطق مختلف روسیه نقش بسیار ارزنده ای در ایجاد همدلی و همگرایی بین اقوام دارند.
اروپام * 391** 1516

سرخط اخبار جهان