لاریجانی : پیروزی نهایی بر تروریست های تكفیری نزدیك خواهد بود

تهران-ایرنا-رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی شهادت ده‌ها تن از شهروندان عراقی در حادثه تروریستی بغداد را به رئیس مجلس عراق تسلیت گفت و تاكید كرد : پیروزی نهایی بر تروریست های تكفیری و نابودی كامل آنها نزدیك خواهد بود.

بامداد روز یكشنبه انفجار یك خودروی تروریستی در منطقه الكراده بغداد رخ داد كه بنا بر آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت دادگستری عراق دست كم 213 غیر نظامی در آن جان خود را از دست دادند. این حمله یكی از خونین ترین حمله های تروریستی در عراق بود.
به گزارش ایرنا از خانه ملت،علی لاریجانی رئیس مجلس با ارسال این پیام و ابراز همدردی با ملت و دولت عراق تاكید كرد: ایران تا شكست كامل تروریست ها در كنار دولت و ملت عراق خواهد ماند و آماده هر گونه همكاری و پشتیبانی در جهت ایجاد و تثبیت آرامش و امنیت پایدار در كشور همسایه جمهوری عراق می باشد.
*متن پیام تسلیت لاریجانی به همتای عراقی به شرح زیر است:
«جناب آقای سلیم الجبوری
رئیس محترم مجلس نمایندگان جمهوری عراق
اسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
با تاسف فراوان از شهادت و مجروح شدن جمع زیادی از هموطنانتان طی واقعه تروریستی انفجار در منطقه الكراده در مركز بغداد در این ماه شریف مطلع شدم.
اینجانب ضمن بیان مراتب تسلیت و تاثر عمیق خود از این واقعه دردناك و محكوم ساختن این اقدام تروریستی مایلم مراتب همدردی خود را با جنابعالی، نمایندگان محترم پارلمان، دولت و ملت كشور دوست و برادر جمهوری عراق ابراز دارم.
بی تردید این اقدام تروریستی نشان از درماندگی و استیصال تروریست ها و حامیان آنها متاثر از پیروزی بزرگ دولت و ملت عراق در نبرد سرنوشت ساز فلوجه دارد.
مایلم تاكید نمایم جمهوری اسلامی ایران تا شكست كامل تروریست ها در كنار دولت و ملت عراق خواهد ماند و آماده هر گونه همكاری و پشتیبانی در جهت ایجاد و تثبیت آرامش و امنیت پایدار در كشور همسایه جمهوری عراق می باشد.
به یاری خداوند متعال پیروزی نهایی بر تروریست های تكفیری و نابودی كامل آنها نردیك خواهد بود.
از خداوند متعال سربلندی و سرافرازی دولت و ملت عراق و موفقیت و بهروزی جناب عالی را خواستارم.
علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی
جمهوری اسلامی ایران»
سیام**3070**1449