توجه به ارتقاي سلامت قوه قضاييه سر لوحه كار مسئولان قضايي است

تهران - ايرنا - رئيس قوه قضاييه توجه جدي به ارتقاي سلامت دستگاه قضايي را سرلوحه كار مسئولان اين قوه دانست و گفت: توجه به ارتقاي سلامت قوه قضاييه كه در توصيه هاي مقام معظم رهبري خطاب به مسئولان قضايي نيز بر آن تاكيد شد سرلوحه كار ما بوده و هست و طبيعتاً در آينده با جديت بيشتري دنبال خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا به نقل اداره كل روابط عمومي قوه قضاييه، آيت الله صادق آملي لاريجاني در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي به ديدار اخير مسئولان دستگاه قضايي با مقام معظم رهبري به مناسبت هفته قوه قضاييه اشاره كرد و از تشكيل كميته هايي به منظور بررسي محورهاي مختلف رهنمودهاي مقام معظم رهبري به مسئولان قضايي و تبيين و تدوين راهكارهاي عملياتي شدن اين رهنمودها بويژه در بخش هاي مربوط به ارتقاي سلامت قضايي، حقوق بشر اسلامي، زندانها و مجازات هاي جايگزين زندان و پيشگيري از وقوع جرم خبر داد.
رئيس قوه قضاييه با سپاس از محبت ها و الطاف مقام معظم رهبري و با تاكيد بر تاثيرگذاري اين ديدار و ايجاد انگيزه و اميد در مسئولان قوه قضاييه به تاييد مواضع رئيس و مسئولان عالي قوه قضاييه در حمايت از ارزش هاي انقلاب از سوي ايشان اشاره كرد و گفت: اصرار در حفظ ارزش ها و آرمان هاي انقلاب از سوي مقام معظم رهبري اصراري موقتي و يا اتفاقي نيست بلكه ادامه راه حضرت امام(ره) است و اگر اين ارزش ها و آرمان ها را كنار بگذاريم در دنيا حرفي براي گفتن نخواهيم داشت.
آيت الله آملي لاريجاني با تاكيد بر اينكه با وجود همه فشارهايي كه عليه جمهوري اسلامي ايران وجود دارد؛ اين نظام پاي ارزش هاي خود ايستاده است، افزود: فلسفه سياسي حضرت امام(ره) راه نويي در جهان بود و ملت ما در پرتو اين نظام و اين فلسفه سياسي يك تنه در مقابل همه سلطه گران ايستاد.
رئيس دستگاه قضا گفت: كشورهاي سلطه گمان مي كردند كه انقلاب ما نيز ظرف چند سال مانند بسياري از انقلاب هاي ديگر استحاله مي‌شود اما با اصرار و پافشاري حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري بر حفظ ارزش هاي انقلاب و فلسفه سياسي نظام اسلامي، اميد دشمنان به ياس تبديل شده است.
رئيس قوه قضاييه با تاكيد بر اينكه جمهوري اسلامي ايران در موضوع حقوق بشر سخنان بسياري براي گفتن دارد، گفت: نظام اسلامي ايران هرگز زيربار نظريه هاي حقوق بشري كه بر خلاف مباني اسلام و معارف قرآن باشد نخواهد رفت.
آيت الله آملي لاريجاني با اشاره به ضرورت تقويت اطلاع رساني در قوه قضاييه و رفع نقاط ضعف در اين زمينه به ضرورت تلاش براي تبيين محورها و رويكردهاي حقوق بشري اسلام و شناساندن اقدامات ضد حقوق بشري مدعيان حقوق بشر نيز اشاره كرد و از محققان و علاقمندان اين مسائل خواست با دستگاه قضايي همكاري كنند.
رئيس قوه قضاييه در بخش ديگري از سخنان خود با قدرداني از حضور باشكوه مردم ايران و مسلمانان كشورهاي ديگر در روز جهاني قدس تصريح كرد: اين حضور باشكوه در واقع پيام وحدت و بيداري مسلمانان جهان در مقابل كشورهاي زورگو و ظالم است كه هر سال باشكوهتر از قبل تكرار مي شود.
آيت الله آملي لاريجاني حضور باشكوه مردم در راهپيمايي روز قدس را عبادتي توام با جهاد توصيف كرد و افزود: بيداري مسلمانان سلاح عظيمي در دست ملت هاي مسلمان است كه در روز قدس تحقق مي يابد حتي اگر برخي دولت هاي كشورهاي اسلامي خود را به بي خبري بزنند.
رئيس قوه قضاييه در ادامه سخنان خود با تاكيد بر ضرورت توجه به ايام باقيمانده ماه مبارك رمضان و توجه به معنويت و بركت عيد سعيد فطر گفت: اميدواريم با اتكا به معنويت و بركت ماه مبارك رمضان و شب هاي قدر بتوانيم در تمام طول سال متوجه معارف الهي و معنويت باشيم.
آيت الله آملي لاريجاني با تاكيد بر اينكه ساعات و لحظات معنوي همچون ماه مبارك رمضان و عيد سعيد فطر هميشه در زندگي انسان نيست و انسان بايد قدر چنين لحظاتي را به خوبي بداند به ذكر برخي روايات در خصوص اهميت ايام ماه مبارك رمضان، شب هاي قدر و عيد سعيد فطر پرداخت.
در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي درباره نحوه اجراي رهنمودهاي مقام معظم رهبري در هفته قوه قضاييه بحث و بررسي شد.
فراهنگ ** 3377** 1569