فانی:‌همچنان درگیر مشكلات استخدام 200 هزار نفر در دولت قبل هستیم

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گقت: استخدام 200 هزار نفر در دولت قبل مشكلاتی را برای ما به وجود آورده كه اكنون برخی استان ها هنوز ادعا دارند كه ردیف های استخدامی آنها در جای دیگری به كار گرفته شده است.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، علی اصغر فانی روز شنبه در پنجمین جلسه دوره ای با معاونت های حوزه ستادی در جمع مدیران معاونت توسعه و مدیریت و پشتیبانی افزود: تنها دوره ای كه آموزش وپرورش كاهش نیرو داشت در سال اخیر دولت تدبیر وامید بوده زیرا همیشه پرسنل آموزش وپرورش رو به افزایش است.
وی گفت: افزایش سهم آموزش وپرورش از بودجه دولت در سه سال اخیر از افتخارات آموزش وپرورش است
فانی با اشاره به اجرای نظام رتبه بندی حرفه ای افزود: در این طرح به طور میانگین سه میلیون و 500 هزار ریال افزایش حقوق كارمندان را شاهد بودیم كه در مقایسه، هیچ دولتی ظرف سه سال چنین افزایش را نداشت و 750 هزار نفر از مزایای این طرح استفاده كردند.
فانی ادامه داد: همواره تلاش می شود تا بین فعالیت ها با سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و همچنین سند تحول و برنامه تقدیمی وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی تناظر برقرار شود.
وی به خدمات رفاهی فرهنگیان اشاره كرد و افزود: خدمات خوبی در حوزه درمانی و رفاهی به همكاران ارائه می شود كه در حوزه درمانی گاهی بدون سقف هزینه می شود و كمتر كسی به این خدمات اشاره می كند اما اگر در جایی كمبودی باشد آن را فریاد می زنند.
فانی با اشاره به حساسیت و اهمیت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی بر لزوم سرعت و دقت در امور افزود: گاهی مشاهده می شود، كارها تا حدی كند صورت می گیرد كه این امر موجب می شود آن كار موضوعیت خود را از دست بدهد و به همین دلیل باید همكاران این معاونت در پاسخ به نامه ها و گزارش ها سرعت و دقت را مورد توجه قرار دهند.
وزیر آموزش و پرورش به لزوم پیگیری مجدانه و دلسوزانه امور مردم اشاره كرد و گفت: آموزش و پرورش بیشترین كاركنان دولت را دارد، برخلاف رویه گذشته تنها در آموزش وپرورش دولت تدبیر و امید، افزایش كاركنان این وزارتخانه را شاهد نبودیم و امید داریم با استمرار این شیوه و اجرای سیاست استخدام از بوم تا بوم به یك تعادل و توازن در نیروی انسانی به عنوان یك خدمت زیربنایی دست یابیم.
فانی افزود: مراقبت و جلوگیری از هرگونه فساد مالی و اداری توصیه ای جدی است، زیرا یكی از جاهایی كه به دلیل نوع فعالیت مأموریت امكان وقوع فساد مالی و اداری وجود دارد معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی است كه باید دقت كنیم تا صلاحیت شغلی و حرفه ای را آموزش وپرورش را افزایش دهیم.
فراهنگ ** 1417 ** 1071