عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام: وحدت شيعه و سني براي كشور امنيت آفرين است

كرمانشاه- ايرنا- عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تاكيد كرد: شيعه و سني در جمهوري اسلامي ايران وحدت دارند و اين وحدت براي كشور امنيت آفرين است.

آيت الله محمود محمدي عراقي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا، وحدت را يك اصل قرآني دانست و گفت: جامعه كه وحدت نداشته باشد رو به زوال مي رود و به مرور زمان فروپاشيده خواهد شد.
وي ايجاد وحدت را يكي از هنرهاي امام خميني (ره) عنوان كرد و گفت: وحدتي كه امام بين تمامي اقشار جامعه ايجاد كرد به پيروزي انقلاب اسلامي منتهي شد.
وي وحدت شيعه و سني در ايران اسلامي را مطلوب دانست و گفت: امروز تمامي دشمنان اسلام به دنبال ايجاد تفرقه بين شيعه و سني هستند اما خوشبختانه تاكنون نتوانسته اند وحدت را از ملت ايران بگيرند.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، افزود: دشمنان اسلام در كشورهايي همچون عراق و سوريه توانسته اند موفق شوند و با تفرقه افكني قتل و كشتار راه بياندازند.
محمدي عراقي توضيح داد: براساس آيه صريح قرآن ما حق نداريم به مقدسات ديگران اهانت كنيم، حتي اگر مقدسات آنان بت هاي مشركين باشد.

* وحدت گروه هاي سياسي
وي در بخش ديگري از صحبت هاي خود در رابطه با وحدت بين احزاب و گروه هاي سياسي گفت: جامعه ما بايد براي فعاليت گروه هاي سياسي و تشكل ها به بلوغ سياسي برسد.
نماينده مردم كرمانشاه در مجلس خبرگان رهبري گفت: بلوغ سياسي به اين معني است كه در كنار بيان نظرات و عقايد حزبي و گروهي امنيت ملي را در نظر بگيريم و آنجايي كه بحث دفاع از كشور در ميان است همه با هم متحد شويم.
محمدي عراقي ادامه داد: نبايد فراموش كنيم كه كشور بايد قدرتمند باشد و براي اين موضوع بايد اصلاح طلب، اصول گرا و ساير گروه هاي سياسي با يكديگر متحد شوند.
7445/8066