روز جهانی قدس مقابل اقامتگاه سفیر رژیم صهیونیستی در آنكارا برگزار شد

استانبول- ایرنا- مسلمانان آنكارا در روز جهانی قدس ، جمعه شب با تجمع در مقابل اقامتگاه سفیر رژیم صهیونیستی با شعارهای مرگ بر اسرائیل مرگ بر آمریكا با مردم فلسطین اعلام همبستگی كردند.

به گزارش ایرنا، این مراسم به دعوت انجمن حمایت از مظلومان و با مشاركت هواداران چندین سازمان غیر دولتی و جمعی از مردم آنكارا برگزار شد.
شركت كنندگان در این مراسم با شعارهای ' مرگ بر اسرائیل و حامیان منطقه ای صهیونیستها ' ،' زنده باد انتفاضه فلسطین و وحدت امت اسلامی' و ' اسرائیل جنایتكار از فلسطین گم شو' سر داده بودند از مبارزات مشروع مردم فلسطین علیه رژِیم غاصب اسرائیل حمایت كردند.
«عمر فاروق اونسال» رئیس شعبه انجمن حمایت از مظلومان در آنكارا در این مراسم با تاكید بر اینكه مسلمانان باید همواره از آزادی قدس حمایت كنند و به یاری برادران و خواهران فلسطینی خود بشتابند ، گفت : تا آزادی قدس از چنگال رژیم صهیونیستی آرام نخواهیم گرفت.
وی با انتقاد از آشتی تركیه با رژیم صهیونیستی و توافقنامه اخیر آنكارا با تل آویو برای عادی سازی مناسبات ، اضافه كرد: این توافقنامه مورد قبول نبوده و خواسته های مردم تركیه درباره لغو محاصره غزه را بر آورد نمی كند ، این توافقنامه با خواسته اعضای خانواده های كشته شدگان در حمله عناصر صهیونیستی به كشتی كمك رسانی به غزه برای محاكمه جنایتكاران منافات دارد و مانع محاكمه آنان می شود و محكوم است.
تظاهركنندگان در حاشیه این مراسم كه تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، با اقامه نماز و صرف افطاری به این تظاهرات پایان دادند .
خاورم ** 2010 **شبس 1488**