لزوم افزايش تعداد دوربين هاي كنترل سرعت در جاده هاي كردستان

سنندج- ايرنا- ضرورت افزايش سهميه استان در برخورداري از تعداد دوربين هاي كنترل سرعت در جاده ها، مهندسي مجدد كريدورهاي استان و همكاري دستگاه ها با پليس راه براي در اختيار گذاشتن خودروها در ايام تعطيلات عيد فطر از مهمترين نتايج جلسه كميسيون ايمني راه هاي استان كردستان بود.

به گزارش ايرنا امير قادري معاون هماهنگي امور عمراني استاندار كردستان در جلسه كميسيون ايمني راه هاي استان با تاكيد بر اهميت اين كميسيون اظهار كرد: بايد علل و دلايل وقوع تصادفات در جاده هاي استان ريشه يابي شود.
وي افزود: بايد به سمتي برويم كه تلفات جاده اي در تمامي محورهاي مواصلاتي استان به حداقل برسد و در اين راستا نقش اعضاي اين كميسيون به ويژه در تعطيلات عيد فطر و ايام تابستان بسيار مهم است.
معاون استاندار كردستان خواستار هماهنگي هرچه بيشتر تمامي دستگاه هاي دخيل و مرتبط با كميسيون ايمني راه هاي استان شد و گفت: بايد تلاش كنيم تا حداقل تصادفات را نسبت به سال قبل داشته باشيم.
قادري با اشاره به اهميت وجود دوربين هاي كنترل سرعت و نقش آنها در كاهش تصادفات افزود: اختصاص تنها 10 دوربين به استان كردستان پذيرفتني نيست و سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان بايد نسبت به افزايش اين تعداد دوربين به 30 تا 35 عدد پيگيري جدي را انجام دهد.
وي تامين و نصب اين دوربين ها در استان كردستان با توجه به نوع جاده ها در اين منطقه را ضروري دانست و گفت: از طريق اين دوربين ها مديريت بهتري بر ترافيك و رانندگي ها اعمال مي شود و لذا بايد مساله افزايش تعداد دوربين هاي كنترل سرعت به عنوان يك مطالبه جدي پيگيري شود.
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار كردستان تصريح كرد: لازم است مستندات نياز استان كردستان به افزايش تعداد اين دوربين ها به تهران ارسال شود تا بتوانيم سهم واقعي كردستان از اين محل را دريافت كنيم.
قادري همچنين نصب تابلو و علائم هشداردهنده در جاده هاي استان را يك نياز جدي عنوان كرد و افزود: بايد اعتبار اين موارد از سازمان راهداري كشور درخواست و تأمين شود.
وي تصريح كرد: لازم است با مهندسي مجدد كريدورهاي استان در جاهايي كه نياز به نصب تابلو و علائم هشداردهنده است نسبت به اين كار اقدام شود و اين امر مي تواند كمك زيادي در كاهش تصادفات داشته باشد.
معاون استاندار كردستان در ادامه با تأكيد بر اينكه حضور بيشتر پليس راه، همواره موجب كاهش تصادفات مي شود، افزود: بنابراين در ايام تعطيلات عيد فطر، پليس راه بايد در محورهاي مواصلاتي استان و به ويژه در ورودي شهرها و نقاطي كه احتمال تصادفات بيشتر است، حضوري پررنگ تر داشته باشد تا به هدف نهايي كه همان كاهش تصادفات است دست يابيم.
قادري از پليس راه استان خواست تا تعداد خودروهاي مورد نياز براي انجام بهتر وظايف و مأموريت ها در ايام تعطيلات عيد فطر را اعلام كنند و افزود: دستگاه هاي مختلف نيز لازم است تا در مواقع نياز همچون اين ايام، خودروهاي خود را در اختيار پليس راه قرار بدهند.
وي افزود: لازم است همكاري و مساعدت بيشتري ميان پليس راه با اداره كل راه و شهرسازي براي به زير بار ترافيك بردن قطعه خشكه دره يا زرينه اوباتو به طول 6.2 كيلومتر از پروژه مياندو آب به كرمانشاه به وجود آيد.
ايجاد سرعت كاه در بلوار ابن سيناي سنندج و نصب تابلو و خط كشي در مسير حسين آباد به كروندان با توجه به اهميت اين مسير از ديگر موارد مطرح شده توسط معاون هماهنگي امور عمراني استاندار كردستان در اين جلسه بود.
1904