۹ تیر ۱۳۹۵،‏ ۱۰:۱۶
کد خبر: 82129938
۰ نفر
بحران آبي در بستك هرمزگان

بندرعباس-ايرنا-مديرعامل شركت آب و فاضلاب هرمزگان گفت:هرچند سراسر استان دچار خشكسالي است و با محدوديت شديد منابع آب مواجه است اما شهر بستك در غرب استان وضعيت ويژه اي دارد و بحراني ترين شهر استان از نظر منابع آبي و تامين آب است.

امين قصمي چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود : منابع آبي شهر 80هزار نفري بستك به سفره زيرزميني لاور و نيسان و نيز چند حلقه چاه محدود مي شود.
وي ادامه داد:حداقل نياز آبي بستك و جناح 110ليتر در ثانيه است كه هم اكنون امكان تامين و انتقال فقط 75ليتر در ثانيه فراهم شده است.
اين مسئول حوزه آب استان اضافه كرد:بر اساس مطالعات انجام شده ،شيرين سازي 100هزار مترمكعب آب در هر شبانه روز در بندر چارك و انتقال آن با يك خط لوله 70كيلومتري براي رفع نياز آبي بستك در دستور كار قرار گرفته است.
قصمي خاطرنشان كرد :هر دو عمليات شيرين سازي و انتقال آب با استفاده از سرمايه بخش خصوصي انجام مي شود كه مناقصه اجراي خط انتقال نيز برگزار شده و به زودي پيمانكار آن مشخص خواهد شد.
به گفته مديرعامل شركت آب و فاضلاب هرمزگان ،بر اساس پيش بيني هاي انجام شده ،پس از آغاز فاز يك خط انتقال ،مقدمات شيرين سازي آب نيز فراهم مي شود تا همزمان با اتمام اجراي خط انتقال ،پروژه شيرين سازي نيز به بهره برداري برسد.
2094 /6048 /1484