۹ تیر ۱۳۹۵،‏ ۳:۲۶
کد خبر: 82129783
۰ نفر
طارمی و رضائیان در تركیه سالم هستند

آنكارا - ایرنا - یك منبع موثق در استانبول از سلامت حال مهدی طارمی و رامین رضائیان خبر داد و گفت: این دو ورزشكار (فوتبالیست) ایرانی سالم هستند و قرار است صبح امروز چهارشنبه از استانبول به تهران برگردند.

به گزارش ایرنا، اخباری در فضای مجازی مبنی بر حضور طارمی و رضائیان در فرودگاه آتاترك منتشر شده بود، كه همزمان با بروز انفجار در فرودگاه استانبول، موجب بروز گمانه زنی هایی در خصوص سلامت این دو شد.
در رسانه های اجتماعی گزارش شد كه تلاشها برای تماس با طارمی و رضائیان بی نتیجه است و از سرنوشت این دو فوتبالیست كشورمان خبری در دست نیست.
طارمی و رضائیان برای عقد قرارداد با یك باشگاه ترك به تركیه رفته بودند و قرار بود ساعاتی قبل از استانبول به تهران بازگردند.
یك منبع آگاه به خبرنگار ایرنا در آنكارا گفت: این افراد در سلامت كامل بسر می برند.
در این میان سركنسولگری جمهوری اسلامی ایران با تشكیل یك تیم در تلاش هست تا از طریق مراجع ذیربط محلی، درخصوص وجود احتمالی ایرانیان در میان مصدومین فرودگاه اطلاعات كسب نماید.
گزارش های تائید نشده از زخمی شدن دو شهروند ایرانی در انفجارهای استانبول حكایت دارد.
در سه حمله انتحاری افراد مسلح به فرودگاه استانبول دست كم 28 تن كشته و 106 نفر زخمی شدند كه حال برخی از مجروحان وخیم گزارش شده است.
یكی از سه حملات در پاركینگ، دو حمله دیگر در ورودی و خروجی ترمینال خارجی فرودگاه استانبول رخ داده است.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را به عهده نگرفته است ولی اشاره ها بیشتر به سوی گروه تروریستی - تكفیری داعش است.
فرودگاه بین المللی استانبول بزرگترین فرودگاه تركیه و یكی از بزرگترین فرودگاه های اروپا به شمار می رود كه سالانه در حدود 60 تا 70 میلیون مسافر در آن جابجا می شود. فقط در سال گذشته بیش از 41 میلیون و 500 هزار مسافر خارجی ازاین فرودگاه سفر كرده اند.
مسئولان فرودگاه استانبول اعلام كردند كه فرودگاه تا ساعت هشت روز چهارشنبه به روی كلیه پروازهای داخلی و خارجی بسته شده است.
خاورم/2011**1565