۸ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۸
کد خبر 82129681
۰ نفر
صادرات خیار از ایران به روسیه 2 برابر شد

مسكو- ایرنا- روسیه اعلام كرد، جایگزینی محصولات كشاورزی، باغی و جالیزی از كشورهای مختلف برای جبران قطع واردات از تركیه ادامه دارد و در این میان میزان صادرات خیار از ایران برای تامین نیاز بازار مصرف مسكو دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، ایران اكنون در جمع صادر كنندگان اصلی محصولات باغی و سبزیجات به روسیه قرار دارد و اقلام عمده آن خیار، هندوانه، فلفل دلمه، گل كلم و كیوی است كه در مراكز توزیع و همچنین در فروشگاه های زنجیره ای بزرگ نیز با پرچم جمهوری اسلامی به عنوان كشور تولید كننده معرفی و عرضه می شود.
آلكساندر نمریوكف رئیس اداره بازرگانی و خدمات مسكو امروز (سه شنبه) در مصاحبه با خبرگزاری ریا نووستی اعلام كرد: محصولات ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، صربستان و شیلی جای اقلام وارداتی از تركیه را گرفته و از نظر مرغوبیت سطح خوبی دارد.
وی افزوده است: بازار روسیه بسیار پرمصرف است و مسكو به عنوان پایتخت بخش زیادی از آن را به خود اختصاص می دهد.
همچنین به گزارش اسپوتنیك، نمریوكف بدون ارائه میزان عددی عرضه این محصولات در مسكو اظهار كرد: صادرات گوجه فرنگی از جمهوری آذربایجان در سه ماه اول سال 2016 در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 4 برابر و از مراكش 1.5 برابر افزایش یافته و همچنین واردات خیار از ایران به پایتخت روسیه تقریبا دو برابر و نارنگی از پاكستان 1.5 برابر بیشتر شده است.
روسیه از آذر ماه سال 94 در واكنش به اقدام جنگنده تركیه ای در ساقط كردن بمب افكن روسی بر فراز سوریه و كشته شدن خلبان آن توسط تروریست ها، ورود محصولات كشاورزی، باغی و سبزیجات را از تركیه منع و واردات از كشورهای دیگر را افزایش داد.
اروپام 1516