مشهد الرضا سياه پوش شد/ زائران حرم رضوي در رثاي مولاي متقيان به سوگ نشستند

مشهد – ايرنا – همزمان با شب 21 ماه مبارك رمضان و شهادت جانسوز مولاي متقيان حضرت علي (ع)، حرم امام مهرباني ها، امام رضا (ع) سياهپوش و مملو از زائران و مجاوراني است كه سياه پوشيده و در سوگ جانگداز امام اول شيعيان در آستان ملائك پاسبان رضوي به عزا نشسته اند.

به گزارش ايرنا، درچنين شبي پرچم گنبد طلايي امام رضا (ع) نيز به رسم سوگواري براي پدر بزرگوارش به رنگ سياه درآمده و مشتاقان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) به اين آستان آمده اند تا اين مصيبت عظمي را به ساحت مقدس امام رضا (ع) تسليت بگويند.
همه رواق ها و صحن هاي حرم مطهر رضوي در چنين شبي مملو از جمعيت است، جمعيت سوگواري كه ضمن عزاداري براي شهادت حضرت علي (ع) خود را براي عبادت و نيايش در دومين شب قدر مهيا مي سازند.
افزون بر فضاي داخل حرم مطهر، همه خيابان هاي مشرف به اين مكان مقدس مفروش شده است و زائران و مجاوران رو به مضجع شريف ثامن الحجج علي بن موسي الرضا (ع) دست ها را به سوي آسمان برداشته و از پيشگاه پروردگار متعال طلب بخشش و مغفرت دارند.
مداحان و ذاكران اهل بيت (ع) نيز در حرم مطهر رضوي به مرثيه سرايي و عزاداري پرداخته و زائران و مجاوران همنوا با ايشان سوگواري مي كنند و صداي نوحه و شيون از هر گوشه آستان حضرت رضا (ع) به گوش مي رسد.
امشب همه ذهن ها و دل ها متوجه مضجع شريف ثامن الحجج علي بن موسي الرضا (ع) است، مشتاقان از دور و نزديك، در فضاي حقيقي و مجازي با مراسم سوگواري و شب قدر حرم مطهر همراه شده اند تا از اين خوان پر فضيلت و با بركت سهمي داشته باشند.
شبك 5132/7489 / 1064