ابوطالبی: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا فرصت تاریخی برای ایران است

تهران- ایرنا- معاون سیاسی دفتر رییس جمهوری، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را یك فرصت تاریخی برای ایران دانست و گفت: باید از این فرصت تازه نهایت بهره را برد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حمید ابوطالبی در صفحه شخصی خود در توئیتر درمورد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نوشت: زمین لرزه ای بزرگ اروپا را لرزاند و انگلیس از اتحادیه اروپایی خارج شد.
وی با بیان این كه ستاره های پرچم اتحاد در اروپا در حال فرو افتادن است، تاكید كرد: تحولات اقتصادی كشورهای جنوب اروپا، تروریسم، و بحران مهاجرت نشان می داد كه این اتحاد درحال فروپاشی است؛ اما دومینوی سقوط با برگزیت آغاز می شود.
معاون سیاسی دفتر رییس جمهوری با یادآوری این كه اتحادیه اروپا زمان درازی است اعتماد مردم اروپا به خود را از دست داده است، خاطرنشان كرد: این روند جدید سبب قدرت، امنیت، و رفاه بیشتر دیگران خواهد شد.
به گزارش ایرنا، همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا روز گذشته - پنج‌شنبه - برگزار و شمارش آراء از ساعت 10 شب آغاز شد و تا صبح روز جمعه ادامه یافت.
در پایان شمارش آرا، مشخص شد كه 52% رأی دهندگان به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا رأی داده‌اند.
انگلیس در دهه 70 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا درآمد كه در آن زمان به نام «اتحادیه اقتصادی اروپا» معروف بود. بعدها این اتحادیه به اتحادیه اروپا تغییر نام داد و اعضای آن به 28 كشور رسید.
فراهنگ**9246** 1336

سرخط اخبار سیاست