خردادماه، بالگرد اورژانس 115شاهرود 42 نفر را به بيمارستان منتقل كرد

شاهرود - ايرنا- معاون مركز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود گفت: بالگرد اورژانس هوايي 115 شاهرود در خردادماه امسال 42 مجروح و بيمار را براي ادامه درمان به بيمارستان منتقل كرد.

ناصر سلمانپور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود : در اين مدت بالگرد اورژانس هوايي 115 شاهرود با كارشناسان متخصص خود 18 سورتي پرواز در 22ساعت براي خدمات رساني بهتر به مردم و مسافران انجام داده است.
وي ادامه داد: بيماران قلبي و عروقي و مجروحان ، عمده افرادي بودند كه با استفاده از خدمات بالگرد اورژانس به بيمارستان امام حسين (ع) شاهرود منتقل شدند.
به گفته وي،از اين تعداد چهار نفر بيماران قلبي و عروقي،سه نفر سقوط از ارتفاع ،يك نفر كاهش سطح هوشياري و مابقي مصدومان حوادث ترافيكي بودند.
سلمانپور ياد آور شد كه اورژانس اين شهرستان با 13 پايگاه جاده اي ،سه پايگاه شهري ،يك پايگاه اورژانس هوايي با يك فروند بالگرد و 23 دستگاه آمبولانس در تمامي لحظات آماده خدمت رساني به مردم است.
وي با بيان اينكه روزانه بيش از 40نفر از كارشناسان اورژانس كار عملياتي انجام مي دهند ،ادامه داد:يك دستگاه اتوبوس آمبولانس هم با 13 تخت و تجهيزات مناسب براي پوشش حوادث احتمالي پر تلفات و سرويس دهي به بيماران سر پايي در ايام تعطيلات تابستان آماده شده است.
وي تاكيد كرد: مركز كنترل اتاق بحران اورژانس شهرستان شاهرودEoc و ستاد هدايت و اعزام بيماران احتمالي به خارج از شهرستان با حضور يك پزشك در تمام لحظات شبانه روز در آمادگي كامل هستند.
معاون اورژانس 115 شاهرود با اشاره به سفرهاي تابستاني ، به رانندگان توصيه كرد: قبل ازشروع سفر، از سلامت وسيله نقليه خود مطمئن شده و در طول سفر هم به توصيه هاي پليس راه عمل كنند.
وي همچنين از رانندگان و مسافران خواست در مسير هاي پر تردد و رانندگي طولاني مدت پس از دوساعت رانندگي براي جلوگيري از حوادث ناگوار ، مدت كوتاهي را استراحت كنند و سپس به مسير خود ادامه دهند.
معاون اورژانس 115 شاهرود تاكيد كرد: رانندگان و مسافراني كه داروهاي خاص استفاده مي كنند ، مقدار لازم از داروي مور د نياز خود را همراه داشته باشند.
با شروع فصل برداشت محصولات زراعي و باغي تردد موتور سيكلت و تراكتور در روستاها و حاشيه محور هاي اصلي و فرعي افزايش يافته است كه احترام و رعايت قوانين و مقررات و همچنين استفاده از كلاه ايمني و ديگر لوازم موزد نياز در كاهش آسيب هاي احتمالي حوادث رانندگي بسيار موثر است.
محورهاي ارتباطي شهرستانهاي شاهرود و ميامي در استان سمنان كه بخشي از جاده سراسري تهران – مشهد محسوب مي شود، يكي از پرترددترين راههاي عبوري كشور هستند.
براساس آمار سالانه حدود 20 ميليون تردد در اين مسير انجام شده و حوادث مختلفي نيز در آن روي مي دهد.
7358/6167

سرخط اخبار استان‌ها