گشايش نمايشگاه عكس مبارزه با مواد مخدر در عجب شير

مراغه - ايرنا - همزمان با هفته جهاني مبارزه با مواد مخدر، نمايشگاه عكسي در اين ارتباط روز سه شنبه در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان عجب شير گشايش يافت.

به گزارش ايرنا، اين نمايشگاه با موضوع اعتياد به مواد مخدر و عوارض آن و با هدف اطلاع‌رساني به جامعه و آگاه‌سازي خانواده‌ها به ويژه جوانان از آسيب‌هاي اجتماعي ناشي از اعتياد در معرض بازديد عموم مردم به ويژه دانش‌آموزان قرار گرفته است.
علاقه‌مندان مي‌توانند براي بازديد از اين نمايشگاه از يكم تير به مدت يك هفته از ساعت 9 صبح تا 14 به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان مراجعه كنند.
سرپرست فرمانداري عجب شير در حاشيه افتتاح اين نمايشگاه گفت: ترويج مصرف مواد مخدر در بين جوانان از توطئه هاي دشمنان بوده و اعتياد تمام ابعاد جسمي، روحي و اجتماعي يك فرد را تحت تاثير قرار مي دهد كه برگزاري اين نمايشگاه ها باعث فرهنگ سازي و بصيرت و آگاهي آحاد مختلف به ويژه جوانان و نوجوانان مي شود.
سيدشمس الدين مراثي، با اشاره به ضرورت افزايش سطح آگاهي خانواده‌ها نسبت به اعتياد، افزود: اين نمايشگاه با هدف آشنايي خانواده‌ها و بالا بردن سطح آگاهي آنان در خصوص اعتياد به مواد مخدر و آثار سو مصرف اين مواد به منظور پيشگيري از اعتياد در بين جوانان و نوجوانان برپا شده است.
وي يادآور شد: بسياري از مشكلات به ‌دليل عدم شناخت و نداشتن آگاهي براي افراد به ‌وجود مي‌آيد كه در اين راستا ارتقاي سطح آگاهي، دانش و اطلاعات مي‌تواند از وقوع اين مشكلات در جامعه جلوگيري كند.
مراثي، ادامه داد: براي پيشگيري از اين معضل اجتماعي در جامعه نيازمند فعاليت‌هاي فرهنگي توسط همه دستگاه‌هاي متولي امور فرهنگي اين شهرستان هستيم.
شهرستان عجب شير با حدود 85 هزار نفر جمعيت در 98 كيلومتري جنوب غربي تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.
7485/8023/6183