بودجه اي براي ساخت مدرسه جديد در شهرستان مباركه وجود ندارد

مباركه، اصفهان- ايرنا- فرماندار شهرستان مباركه گفت:هيچگونه بودجه اي هم اينك براي ساخت مدرسه جديد در اين شهرستان وجود ندارد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي فرمانداري مباركه، علي اصغر ذاكري روز دوشنبه در جلسه شوراي آموزش وپرورش شهرستان مباركه با بيان اينكه ورود اتباع غير مجاز يكي از بزرگترين مشكلات شهرستان آموزش و پرورش، است، اظهار كرد: آموزش وپرورش وظيفه دارد بر اساس آئين نامه آموزشي، از ثبت نام اتباع غير مجاز در مدارس خودداري كند.
وي با اشاره به آغاز هفته جهاني مبارزه با مواد مخدر،گفت: 1.2 درصد از دانش آموزان دوره راهنمايي ودبيرستاني معتاد به مواد مخدر وروانگردان هستند.
فرماندار شهرستان مباركه گفت: كلاس هاي اوقات فراغت بهترين زمان براي بيان تهديدات ناشي از مصرف مواد مخدر است.
وي با بيان اينكه مواد مخدر به عنوان منكر هزاره سوم جهان تهديد بزرگي براي دانش آموزان محسوب مي شود، خاطرنشان كرد: آموزش وپرورش وظيفه دارد با همكاري نيروي انتظامي در كلاس هاي اوقات فراغت تهديدات ناشي از مواد مخدر را براي دانش آموزان بازگو وتمهيدات لازم را در اين زمينه اتخاذ كند.
ذاكري گفت: مهمترين اولويت آموزش و پرورش بعد از آموزش توجه به اوقات فراغت دانش آموزان است.
وي افزود:توجه به اوقات فراغت دانش آموزان از اهميت بالايي برخوردار است و اگر به خوبي بر آن نظارت نشود زحمات 9 ماهه سال تحصيلي آموزش وپرورش به هدر مي رود.
287 واحد آموزشي در مقاطع مختلف تحصيلي در شهرستان مباركه وجود دارد و از مجموع33هزار و 898 نفر دانش آموزان شهرستان مباركه 17هزار و 172 نفر پسر و 16 هزار و 726 نفر دختر هستند.
شهرستان مباركه با 143 هزار نفر جمعيت در 45 كيلومتري جنوب غربي اصفهان قرار دارد.
7150/ 6022