اجراي امر به معروف و نهي از منكر زمينه ساز جامعه بدون تخلف و جرم است

قصرشيرين- ايرنا- فرمانده بسيج سپاه ناحيه مقاومت قصرشيرين گفت: اجراي امر به معروف و نهي از منكر زمينه ‌ساز جامعه بدون تخلف و جرم است و اگر اين دو فريضه الهي همگاني شود جامعه اي سالم خواهيم داشت.

سرهنگ پاسدار علي احمد پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به برگزاري دومين مرحله رزمايش امر به معروف و نهي از منكر با عنوان ' تذكر لساني، وظيفه همگاني' افزود: زمينه‌ سازي براي فراگير شدن امر به معروف و نهي از منكر هدف از اجراي اين رزمايش يك روزه است كه با حضور بسيجيان قصرشيرين برگزار شد.
وي ادامه داد: امر به معروف و نهي از منكر در اسلام از جايگاه مهم و كليدي برخوردار است زيرا خير و صلاح مردم و همچنين پيشرفت اسلام و جامعه در گرو اين اصل حيات بخش است.
وي اظهار كرد: با اجراي صحيح فريضه الهي امر به معروف و نهي از منكر، علاوه بر برقراري امنيت، زمينه براي پيشرفت بيش از پيش جامعه نيز فراهم مي شود.
فرمانده بسيج سپاه ناحيه مقاومت قصرشيرين اضافه كرد كه امر به معروف و نهي از منكر، مكمل اجراي احكام اسلامي و فريضه‏هايي چون نماز، زكات و حج است و در قرآن نيز بر اجراي صحيح اين فريضه الهي تاكيد فراوان شده است.
سرهنگ احمد پور، بر لزوم ترويج و نهادينه كردن فريضه الهي امر به معروف و نهي از منكر در جامعه تاكيد كرد و گفت: در ايام ماه مبارك رمضان رزمايش 'تذكر لساني وظيفه همگاني' در چهار مرحله در قصرشيرين برگزار مي شود.
وي گفت: اجراي فريضه الهي امر به معروف و نهي از منكر مانند اقامه نماز، پرداخت خمس و زكات واجب كفايي است.
قصرشيرين در غرب كرمانشاه با بيش از 27 هزار تن جمعيت دارد.
7079/3012/8066