تعداد كشته های سیل و رانش زمین در اندونزی به 35 نفر رسید

كوالالامپور – ایرنا – تعداد كشته های ناشی از جاری شدن سیل و رانش زمین در اندونزی افزایش یافت و به دستكم 35 كشته رسید.

به گزارش ایرنا، مقامات اندونزی اعلام كردند براثر سیل و رانش زمین در مركز این كشور جنوب شرق آسیا كه هر سال شاهد سوانح مختلف طبیعی است ده ها خانه تخریب شده و نیروهای امداد و نجات در جستجو میان گل و لای برای یافتن تعدادی از روستایی ها هستند كه ناپدید شده اند.
براساس گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، بیش از 25 نفر همچنان مفقود هستند و امدادگران به جستجو برای یافتن این روستایی ها پس از سیل روز شنبه در جاوه مركزی كه رانش زمین را بدنبال داشت ادامه می دهند.
'سوتوپو پورو نوگروهو' از مقامات آژانس ملی مقابله با حوادث طبیعی اندونزی گفت كه تعداد قربانیان این سیل به 35 نفر افزایش یافته است و بیشتر قربانیان با 19 نفر از منطقه 'پوروجو' در جاوا بوده اند.
این سیل در استان پرجمعیت جاوه مركزی اتفاق افتاده كه از مناطق مستعد رانش زمین است و سیل و رانش زمین موجب از بین رفتن جاده ها و نابودی و آسیب رسیدن به خانه های زیادی شده است.
این مقام آژانس ملی مقابله با حوادث طبیعی اندونزی اعلام كرد كه براثر سیل و رانش زمین دستكم 14 نفر نیز مجروح شده اند.
وی گفت كه از اواخر یكشنبه سیل فروكش كرده است، اما هشدار داد مردم همچنان در حالت آماده باش باشد و امكان ادامه باران های سنگین در روزهای آینده وجود دارد.
باران های فصلی در اندونزی كه از 17 هزار جزیره تشكیل شده است اغلب باعث جاری شدن سیل و رانش زمین شده و هر سال جان ده ها نفر را می گیرد.
رانش زمین در اندونزی گرمسیری حادثه ای غیرمعمول نیست و این كشور در معرض بلایای طبیعی از جمله بارندگی های سیل آسا قرار دارد.
اردیبهشت ماه گذشته نیز براثر رانش زمین در غرب اندونزی 17 دانشجوی چند دانشگاه كشته و 6 دانشجوی دیگر ناپدید شدند.
آساق**1611

سرخط اخبار جهان