۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۲
کد خبر 82116143
۰ نفر
گام های گوگل به سمت هوش مصنوعی

تهران - ایرنا - شركت گوگل با راه اندازی یك مركز تحقیقات تخصصی جدید در اروپا فعالیت خود را در حوزه هوش مصنوعی توسعه می دهد.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از بی بی سی، این دفتر تحقیقاتی جدید كه در زوریخ قرار دارد، فعالیت خود را بر سه حوزه آموزش ماشین، درك زبان طبیعی و درك رایانه ای متمركز كرده است.
امانوئل موگنت كه قرار است این گروه تحقیقاتی را هدایت كند گفت: بخش عمده این تلاش ها صرف آموزش عقلانیت به ماشین ها می شود. ما برای افزایش اعضای گروه، هیچ محدودیتی نداریم و فقط عامل محدود كننده ما، استعداد همكاران است.
به گفته وی آموزش ماشین ها اكنون به یكی از عملیات محرمانه گوگل در بسیاری از محصولات آن از جمله فیلترهای هرزنامه، ترجمه متن و محصولات جدیدی همچون دستیار مجازی گوگل و خودروهای بدون راننده، بدل شده است.
یك كودك چهار ساله با استفاده از قوه عقلانیت خود درباره دنیای پیرامون اطلاعات كسب می كند و بدین ترتیب بدون این كه بزرگترها به او گفته باشند، می داند كه برای مثال گاوها پرواز نمی كنند. هدف گوگل ایجاد یك بانك اطلاعاتی است كه رایانه ها با استفاده از آن بدیهیات دنیای ما را درك كنند.
با توجه به این كه كاربران موضوع موردنظر خود را به زبان طبیعی جستجو می كنند، گوگل همواره برای فهماندن زبان طبیعی به ماشین ها در تلاش بوده است اما در واقع موتور جستجوی گوگل فقط واژه های كلیدی را با متون مختلف تطبیق داده و نتایج را در اختیار كاربر گذاشته است. به همین علت دومین هدف گوگل در این مركز تحقیقاتی این است كه امكان درك منظور كاربران را به طور واقعی برای ماشین ها فراهم كند.
در نهایت محققان این مركز تلاش می كنند روش های یادگیری ماشین ها را به درستی درك كنند تا بتوانند هوش مصنوعی را در زمینه های مختلف به كار بگیرند.
بدین ترتیب قرار است مركز تحقیقاتی زوریخ به بزرگترین مركز تحقیقاتی گوگل در خارج از آمریكا بدل شود.
علمی (6) ** 9259**1440