نمايش عروسكي رينارد روباهه و گل باقالي روزه كله گنجشكي بر روي صحنه مي‌رود

تهران - ايرنا - كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان از اجراي دو نمايش عروسكي 'رينارد روباهه' و ' و روزه كله گنجشكي' در ويژه برنامه 'مهماني مهر و نيايش' براي علاقه‌مندان خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگي ايرنا ، اين دو نمايش به مدت 10 شب به صورت يك شب در ميان در ساعت 22:30 ميزبان مخاطبان بازديد كننده از ويژه برنامه مهماني مهر و نيايش مركز آفرينش هاي كانون واقع در خيابان حجاب است.
نمايش عروسكي 'رينارد روباهه' به نويسندگي و كارگرداني احمد تيموري بر اساس نمايش‌نامه‌اي از آرتور فاكويز نوشته و مريم سلطانيان آن را ترجمه كرده است .
اين نمايش داستان روباهي به نام 'رينارد' را بيان مي‌كند كه با شوخي‌هاي افراطي‌ خود حيوانات جنگل را به ستوه آورده ، از اين رو حيوانات جنگل دادگاهي براي رسيدگي به شكايت‌هايي كه از او دارند، تشكيل مي‌دهند و دادگاه يك سال به رينارد فرصت مي‌دهد تا دست از كارهايش بردارد .
در اين نمايش عادل بزدوده به عنوان مشاور كارگردان و محمد نجفي به عنوان آهنگ‌ساز با عوامل اين نمايش همكاري دارند و سپيده زينلي، احمد تيموري، مجيد نصيري و هاشم خليلي به ايفاي نقش مي‌پردازند.
نمايش 'گل‌باقالي و روزه كله گنجشكي' به كارگرداني بهناز مهديخواه ، دومين نمايشي است كه در ويژه ‌برنامه مهماني مهر و نيايش كانون براي شركت كنندگان به اجرا درخواهد آمد.
اين نمايش با تكنيك خيمه‌شب‌بازي و آهنگين براي گروه‌هاي سني مختلف اجرا مي‌شود و بهناز مهديخواه، اميرحسين انصافي و رامين عبدالهي به ترتيب در نقش‌هاي خيمه‌شب‌باز، مرشد و كمانچه‌نواز ايفاي نقش مي‌كنند.
بنابراين گزارش ، اين نمايش با هدف آشنايي بچه‌ها با نمايش‌هاي سنتي و ارايه مفاهيم ديني به مخاطبان با استفاده از مضامين كتاب‌هاي درسي براي يادگيري بهتر از كتاب 'هديه‌هاي آسماني' سال سوم دبستان برگرفته شده است.
گل‌باقالي فرزند 7 ساله مبارك و طياره خانم است كه مي‌خواهد روزه بگيرد و بابا مرشد به او مي‌گويد چون به سن تكليف نرسيده بايد روزه كله‌گنجشكي بگيرد و همه تلاش مي‌كنند به او ياد بدهند چگونه اين كار را انجام دهد. بنابراين هركدام از خاطرات كودكي خود مي‌گويند تا به او بفهمانند اما هيچ‌ كدام نمي‌توانند خوب توضيح بدهند و ماجرا ادامه دارد.
ويژه برنامه‌ مهماني مهر و نيايش از روز 26 خرداد به مدت ده شب و از ساعت 19 تا 23 كار خود را در مركز آفرينش‌هاي فرهنگي هنري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در خيابان حجاب تهران آغاز كرده است.
فراهنگ**1417**1436

سرخط اخبار فرهنگ