تابستان بدون خاموشي در هرمزگان با مديريت مصرف برق

بندرعباس- ايرنا- مديرعامل شركت توزيع نيروي برق هرمزگان تاكيد كرد: با مديريت مصرف برق از سوي مشتركان اين شركت، تابستان امسال بدون خاموشي سپري خواهد شد.

به گزارش چهارشنبه خبرنگار ايرنا،عبدالصاحب ارجمند اظهار داشت: مديريت مصرف برق به ويژه در ساعت هاي اوج در بخش هاي خانگي، صنايع و كشاورزي در كاهش مصرف برق و افزايش پايداري برق موثر است.
وي با اشاره به اينكه مصرف سرانه برق در هرمزگان در بخش خانگي چهاربرابر ميانگين كشوري است، افزود: 30 درصد ميزان مصرف در استان را با صرفه جويي مي توان مديريت كرد.
ارجمند خاطرنشان كرد: اوج مصرف برق هرمزگان در سالجاري در 23 خردادماه يك هزار و 801 مگاوات بوده است.
وي تصريح كرد: اين ميزان مصرف در اوج مصرف برق استان در مقايسه با اوج مصرف در سال گذشته 10 درصد افزايش داشته است.
ارجمند ابراز داشت: از ابتداي امسال تاكنون يك ميليون و 268 هزار و 858 مگاوات ساعت برق در هرمزگان مصرف شده كه در مقايسه با مدت مشابه پارسال 10 درصد رشد داشته است.
مديرعامل شركت توزيع برق هرمزگان افزايش دماي هوا در خرداد امسال و افزايش شمار مشتركان را از عوامل افزايش مصرف برق در استان اعلام كرد.
در حال حاضر از حدود 640هزار مشترك برق هرمزگان، 82 درصد مشتركان خانگي هستند كه اين مشتركان 64 درصد مصرف انرژي برق را به خود اختصاص داده اند.
با توجه به شرايط آب و هوايي خاص هرمزگان و لزوم بهره مندي همه از نعمت برق، رعايت الگوي مصرف از سوي مشتركان امري مهم و ضروري به منظور پيشگيري از خاموشي هاي احتمالي است .
به گفته كارشناسان حوزه انرژي برق، از جمله وسايل پرمصرف برقي كولرهاي گازهاي است كه مي توان با تنظيم آن در دماي 24 تا 26 درجه مصرف برق را كاهش داد.
ساعت اوج مصرف برق 13 تا 17 و 19 تا 23 است كه مديريت مصرف آن به ويژه در ساعت هاي اوج نقش مهمي در پيشگيري از خاموشي دارد.
7198/6048