دانشگاه علوم پزشكی تهران و دانشگاه ساراواك مالزی تفاهم نامه همكاری امضا كردند

كوالالامپور – ایرنا – دانشگاه علوم پزشكی تهران و دانشگاه دولتی ایالت 'ساراواك' مالزی (UNIMAS) روز سه شنبه تفاهم نامه همكاری در زمینه تبادلات علمی، پژوهشی و دانشگاهی امضا كردند.

به گزارش ایرنا، این تفاهم نامه را دكتر 'عنایت الله شعبانی' مدیر توسعه امور بین المللی دانشگاه علوم پزشكی تهران و داتو دكتر 'محمد خادم سعیدی' رئیس دانشگاه ساراواك به عنوان هشتمین دانشگاه بزرگ مالزی در شهر 'كوچینگ' مركز این ایالت شرقی مالزی امضا كردند.
مدیر توسعه امور بین المللی دانشگاه علوم پزشكی تهران به همراه دكتر عزیزی، مشاور امور بین الملل این دانشگاه برای شركت در نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار به مالزی سفر كرده است.
وی با سفر به ایالت ساراواك، از دانشگاه دولتی این ایالت بازدید و در جریان فعالیت های این دانشگاه قرار گرفت.
براساس مذاكرات صورت گرفته بین رئیس مركز همكاری های بین الملل دانشگاه علوم پزشكی تهران و مقامات دانشگاه دولتی ایالت ساراواك، دو طرف به زودی كار بر روی امضای توافقنامه عملیاتی برای همكاری های دوجانبه همچون تبادل استاد و دانشجو و نیز راه اندازی برخی از رشته های دانشگاه علوم پزشكی تهران در این ایالت را آغاز خواهند كرد.
زمینه همكاری های علمی و دانشگاهی بین این دو دانشگاه و امضای این تفاهم نامه در سفر ماه گذشته دكتر 'علی عرب خردمند' معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشكی تهران به مالزی و دیدار با رئیس دانشگاه دولتی ایالت ساراواك فراهم شده بود.
یك هیات عالی رتبه علمی و دانشگاهی از ایران شامل رئیس پایگاه استنادی جهان اسلام، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشكی تهران، معاون طرح و برنامه دانشگاه تهران و رئیس مركز تحقیقات دانشگاه امیر كبیر اوایل ماه گذشته میلادی برای شركت در سمینار یكروزه 'افزایش همكاری های تحقیقی در آموزش عالی: همكاری ایران و مالزی' به كوالالامپور سفر كردند.
تارنمای 'بورنئو پست' پس از امضای این تفاهم نامه نوشت: دانشگاه علوم پزشكی تهران از قدیمی ترین مركز درمانی در ایران است كه در سطح بین المللی نیز مشهور می باشد. این دانشگاه در میان دانشگاه های برتر پژوهشی است.
دانشگاه ساراواك در بیانیه ای ابراز امیدواری كرد این تفاهم نامه به توسعه همكاری ها كمك كند و این دو دانشگاه همكاری و تعاملات خوبی دانشگاهی و علمی داشته باشند.
'ترویج و افزایش دوستی به ویژه بین دانشگاه ساراواك و دانشگاه علوم پزشكی تهران و افزایش درك متقابل بین مردم دو كشور' از محورهایی است كه دانشگاه ساراواك در بیانیه خود بر آن تاكید كرده است.
آساق**1611

سرخط اخبار جهان