مجوز روزانه و هفتگی طرح ترافیك به خودروهای فاقد معاینه فنی داده نمی شود

تهران - ایرنا - مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران گفت: خودروهای فاقد معاینه فنی با توجه به راه اندازی سامانه سیمفا(سیستم یكپارچه معاینه فنی) دیگر امكان دریافت مجوز روزانه و هفتگی ورود به محدوده طرح ترافیك را ندارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید نواب حسینی منش روز دوشنبه در نشست خبری مشترك با سردار تیمور حسینی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: تاكنون خودروهای فاقد معاینه فنی مجاز به دریافت آرم سالانه طرح ترافیك نبودند.
وی با توجه به راه اندازی سامانه سیمفا با مدیریت پلیس راهور و مركز معاینه فنی ظرف 15 روز آینده، اظهار كرد: برای خودروهای فاقد برگ معاینه فنی، مجوز روزانه و هفتگی ورود به محدوده طرح ترافیك نیز دیگر صادر نخواهد شد.
حسینی منش با اشاره به راه اندازی سیستم نظارتی سیمفا تصریح كرد: تا امروز بیش از 90 درصد مراكز معاینه فنی شهر تهران به سامانه سیمفا متصل شده اند و تا یك ماه آینده برای یكپارچه سازی معاینه فنی اطلاعات سالانه خودروها و مراكز معاینه فنی به این سامانه وارد می كنیم.
به گفته وی، از سوی دیگر فعالیت مراكز معاینه فنی كشور نیز در صورتی كه به این سیستم متصل نشود، اعتباری نخواهند داشت.
حسینی منش در ادامه از راه اندازی باشگاه مشتریان ستاد معاینه فنی خودروها خبر داد و گفت: این باشگاه برای ثبت نام متقاضیان دریافت معاینه فنی و دریافت نوبت و با هدف كاهش صف طولانی خودروها در مراكز راه اندازی شده است.
وی با بیان اینكه سهم معاینه فنی در كاهش آلودگی هوا 10 درصد است اظهار كرد: معاینه فنی تنها می تواند ایمنی خودرو را تضمین كند و از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در سطح شهر جلوگیری می شود.
وی با بیان اینكه باید خودروهای ناپاك از گردونه تردد شهری خارج شوند گفت: خودروی ایمن و سالم به كاهش تصادفات و معضل ترافیك كمك شایانی می كند.
وی تصریح كرد: درهمین ارتباط شرایط نظارت و كنترل بر مخازن خودروهای گازسوز به زودی در مراكز معاینه فنی راه اندازی می شود.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران افزود: مراكز معاینه فنی خودرو تهران در یك شیفت كاری ظرفیت كنترل یك میلیون و 100 هزار خودرو را دارند.
وی در خصوص موتورسیكلت ها نیز گفت: تعداد 10 خط برای معاینه فنی این وسیله نقلیه موتوری در سطح كلانشهر تهران درنظر گرفته شده است.
تهرام/7561// 1625