اجرای طرح بخشودگی دیركرد جرایم پس از ابلاغ دولت/ بخشودگی فقط تا پایان 94

تهران - ایرنا - رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران جزییات طرح بخشودگی دیر كرد جرایم را تشریح كرد و گفت: این مصوبه پس از ابلاغ هیات دولت اجرا می شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار تقی مهری در تشریح طرح بخشودگی جرایم رانندگی افزود: به محض ابلاغ این مصوبه توسط هیات دولت ، این طرح اجرایی و در این راستا؛ تنها دیركرد جرایم رانندگی تا پایان سال 94 بخشوده خواهد شد و رانندگان باید اصل جریمه را پرداخت كنند.
وی توضیح داد: شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت راهور 120 ، پلیس 10 + و دفاتر پیشخوان دولت، سامانه پیامكی 1101202020 از میزان جرایم خود مطلع شوند.
رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: براساس مصوبه هیات دولت، دیركرد جرایم راهنمایی و رانندگی تا پایان سال 94 بخشیده خواهد شد و برابر قانون نیز از زمان ابلاغ مصوبه تا اجرایی شدن آن دوهفته فرصت داریم.
سردار مهری اضافه كرد: البته بخشش دیركرد جرایم، تخلفاتی كه به صورت «تسلیمی» و یا «الصاقی» به راننده داده می‌شود را در برمی‌گیرد كه اگر 60 روز از پرداخت آن بگذرد، مبلغ جریمه و دیركرد دو برابر خواهد شد كه تنها دیركرد جرایم تا پایان سال 94 برابر این مصوبه بخشوده خواهد شد.
طرح بخشودگی دیركرد جرایم رانندگی تا پایان سال 94 از جمله پیشنهاد های ناجا به مجلس شورای اسلامی است و پس از بررسی این پیشنهاد، نمایندگان مجلس مصوب كردند در صورت پرداخت و تسویه حساب قبوض جریمه‌های رانندگی توسط مالكان خودرو، دیر كرد جرایم رانندگی ناشی از عدم ‌پرداخت تا پایان 94، بخشیده می ‌شود.
این طرح به زودی با ابلاغ هیات دولت اجرایی خواهد شد.
اجتمام(1)**7029 ** 1569

سرخط اخبار جامعه