۲۳ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۳:۲۶
کد خبر: 82109457
۰ نفر
شنا در سدهاي استان كردستان ممنوع شد

سنندج - ايرنا - شركت آب منطقه اي كردستان با صدور اطلاعيه اي شنا در تمام سدهاي استان كردستان را ممنوع اعلام كرد و از مردم خواست به دليل خطرات موجود از شنا كردن در سدها خودداري كنند.

به گزارش ايرنا، در اين اطلاعيه كه امروز يكشنبه در اختيار ايرنا قرار گرفت آمده است: شنا كردن در مخازن سدها به دليل پستي و بلندي هاي ناهمگون و غير يكنواخت بستر آن ها و تغييرات قابل توجه عمق ، بسيار خطرناك است و به همين دليل غرق شدن شناگران در مخازن سدها بسيار محتمل خواهد بود.
در ادامه اين اطلاعيه شركت آب منطقه اي كردستان پيرو هشدارهاي مستمر سال هاي گذشته، بار ديگر هشدار داده است شنا كردن در درياچه سدهاي گاوشان، قشلاق، بانه، زريوار، گاران، شهيدكاظمي، گلبلاغ، سورال، زيويه، عباس آباد، سنگ سياه و مخزن سد سيازاخ ممنوع بوده و عواقب احتمالي ناشي از آن بر عهده اين شركت نخواهد بود.
همزمان با شروع فصل گرما برخي براي شنا و آب تني به درياچه سدهاي استان كردستان مراجعه مي كنند كه متاسفانه افرادي از آنها به دليل عدم آشنايي به فنون شنا غرق مي شوند.
هم اكنون هشت سد گاران، زيويه، اميرآباد (رمشت)، عباس آباد، سيازاخ و چراغ ويس، آزاد و ژاوه در استان در دست اجراست و مطالعات 14 سد نيز انجام شده است.
3033/6108