گودرزی: سرخابی ها تمایل به تعیین مدیرعامل ندارند/ والیبال الگوی سایر رشته های ورزشی

تهران - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: دو باشگاه پرسپولیس و استقلال تمایلی برای تعیین مدیرعامل ندارند و هر زمانی بخواهند این كار انجام می شود.

به گزارش ایرنا، محمود گودرزی در حاشیه جشن تحقق رویای 52 ساله والیبال ایران در سالن همایش های صدا و سیما در جمع خبرنگاران افزود: هر دو باشگاه تمایل به سرپرستی اداره شدن دارند و هر موقع نیاز باشد، برای مدیر عاملی اقدام خواهد شد. اما باشگاه استقلال بحث دو شغله بودن مدیرعامل مطرح است و به دلیل منع قانونی باید یكی را سرپرست انتخاب تا حكم مدیر عاملی زده شود.
وزیر ورزش و جوانان درباره شرایط تیم های فوتبال گفت: نباید در باشگاه ها تعهدات اضافه ایجاد شود البته تیم ها نیز باید قدرتمند بسته شوند.
وی با بیان این كه در دو سال گذشته گفتیم كه باشگاه ها باید بازیكنان مورد نیاز خود را پرورش دهند، گفت: باشگاه ها نباید حاصل زحمات دیگران را برداشت كنند. طبیعی است كه بازیكنان نیز باید ارقامی كه در شان خودشان هست، دریافت كنند.
وزیر ورزش تاكید كرد: قیمت شكنی و روی دست همدیگر بلند شدن كار بسیار نا شایستی است، حال می خواهد آبی باشد یا قرمز؛ فرقی نمی كند. همه ملزم هستند كه قوانین را رعایت كنند. البته هر تیمی كه مشكل پیدا می كند، بلافاصله وزیر ورزش را به كم كاری و یا حمایت از تیم رنگ مخالف محكوم می كنند، در صورتی كه این چنین نیست.
وی با بیان این كه سال گذشته پرسپولیس شرایط خوبی نداشت و گفتند كه من استقلالی هستم و امسال هم كه استقلال كمی از دوران خوب خود دور بود، به طرفداری از قرمز محكوم شدم، گفت: البته تیم فوتبال استقلال در لیگ برتر عنوان سوم را به دست آورد و در جام حذفی نیز به دیدار نهایی راه یافته بود. این عملكرد بدی نیست اما هر تیمی كه ضعیف باشد از سوی دیگران، مرا به طرفداری و حمایت از تیم مقابل متهم می كنند.

**والیبال الگوی رشته های دیگر
محمود گودرزی همچنین در مراسم جشن تحقق رویای 52 ساله والیبال گفت: پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران بالاتر از هر رنگی است و تلاش ملی پوشان والیبال ایران نیز برای سرفرازی این پرچم و كشور بوده است. تبریك ویژه برای صعود والیبال به المپیك دارم كه بعد از سالها تحقق یافته است و نشاط، شادی و امید را برای جامعه ایرانی همراه داشت.
وی تصریح كرد: امیدوارم در آینده نیز هدف گذاری فدراسیون، مربیان، ورزشكاران و تمامی اعضای خانواده والیبال برای كسب سكو و افتخارات بیشتر در جهان باشد و من از طرف دولت یازدهم قدردانی ویژه از ورزش والیبال ایران می كنم .
تحقق این رویا در سایه برنامه ریزی واقعی و مبتنی بر دانش شكل گرفته است و از توانمندی ها به صورت درست در این مسیر استفاده شده است. تشكر ویژه از رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال و دستیارانش دارم كه تلاش ارزنده و خردمندانه ای در انتخابی المپیك داشتند.
وزیر ورزش و جوانان گفت: والیبال ایران كار نشدنی را انجام داد، چیزی كه برخی مواقع به صورت یك آرزو تلقی می شد. امیدوارم تلاش ارزنده والیبال الگوی برای سایر رشته های ورزشی باشد. مربیان والیبال تنها بار فنی داشتند و سیاسی كاری انجام ندادند و امیدوارم دیگر رشته ورزشی نیز از والیبال الگو بگیرند و رفتار سیاسی نداشته باشند. زیرا سیاست به ورزش لطمه می زند.
وی تاكید كرد: تقدیر از والیبال به دو دلیل است نخست این كه این رشته ورزشی سكوت 52 ساله را شكست و المپیكی شد و دوم این كه ركورد سهمیه های ایران را در المپیك شكست و به 59 سهمیه رساند.
كاروان ایران در المپیك 2012 لندن تنها 51 سهمیه داشت و فعلا به ركورد 59 رسیده ایم كه احتمال افزایش هنوز وجود دارد. كاروان امسال به نام امام رضا (ع) مزین شده است و امیدوارم در المپیك نیز در كسب مدال ورزش ایران ركورد جدیدی به دست آورد.
در بخش بانوان نیز ركورد زده ایم و یك سهمیه نسبت به لندن بیشتر كسب كرده ایم و پرچمدار كاروان ایران در المپیك نیز از بانوان معلول است كه موفق به كسب سهمیه المپیك و پارالمپیك شده است.
وزیر ورزش و جوانان در پایان صحبت های خود از مجریان و مفسران ورزشی خواست بجای استفاده از واژه «آسمان خراش ها» برای بازیكنان تیم ملی والیبال از واژه «سرو قامتان» استفاده كنند.
شبك **ورزشی(2)**1379 **1917