گشایش نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار مالزی با حضور دو دانشگاه ایران

كوالالامپور – ایرنا - نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار مالزی روز شنبه با حضور حدود 100 دانشگاه از این كشور جنوب شرق آسیا و جهان از جمله دو دانشگاه برتر ایران در كوالالامپور گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، در این نمایشگاه دو روزه كه در مركز همایش های بین المللی كوالالامپور پایتخت مالزی گشایش یافت، دانشگاه علوم پزشكی تهران، دانشگاه علامه طباطبایی و نماینده كارگروه تازه شكل گرفته 'آموزش ایران' برای جذب دانشجویان بین المللی به همت رایزنی علمی ایران در شرق آسیا شركت كرده اند.
ایران، ژاپن، كره جنوبی، انگلستان، آلمان، سوئیس، كانادا، ایرلند و استرالیا در نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار مالزی شركت كرده و در رقابتی فشرده تلاش دارند دانشجویانی از كشورهای مختلف را برای كسب علم در كشورشان جذب كنند.
'عباس قنبری باغستان' رایزن علمی ایران در شرق آسیا در حاشیه نمایشگاه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، حضور دانشگاه های ایرانی با عنوان 'آموزش عالی در ایران' در این نمایشگاه را در راستای دیپلماسی علمی و ماموریت بین المللی شدن دانشگاه های برتر ایران دانست.
وی با اشاره به تجربه 'جهانی شدن' سریع صنعت آموزش عالی مالزی طی 15 سال گذشته و حضور بیش از 120 هزار دانشجوی خارجی در مالزی، گفت: با توجه به تجربه خوب این كشور در زمینه آموزش عالی، مالزی می توانند دروازه خوبی برای بین المللی شدن دانشگاه های برتر ایران و جذب دانشجوی بین المللی باشد.
نمایشگاه بین المللی آموزش عالی مالزی محلی برای شناخت بیشتر ظرفیت های پذیرش دانشجوی خارجی در كشورهای مختلف جهان است و نمایندگان ایران نیز در غرفه هایی به معرفی ظرفیت های خود به منظور پذیرش دانشجوی خارجی پرداختند.
دانشگاه علوم پزشكی تهران كه تاكنون موفق به جذب دستكم 500 دانشجو از كشورهای مختلف از سال 2011 میلادی شده است، مورد استقبال جوانان شركت كننده در نمایشگاه قرار گرفته و با توانایی این دانشگاه كه در رتبه های بالای جهانی است آشنا می شوند.
دانشگاه علامه طباطبایی نیز تلاش دارد در نخستین قدم ها برای جذب دانشجو در راستای دیپلماسی علمی وارد این رقابت جهانی شود و ظرفیت پذیرش برای دانشجویان خارجی در این دانشگاه تخصیص داده است.
در دانشگاه علامه طباطبایی تا حدود دو سال پیش تنها 60 دانشجوی خارجی مشغول تحصیل بودند كه این رقم به حدود 200 دانشجو رسیده است، اما این دانشگاه تلاش دارد نسبت به جذب دانشجویان بیشتر خارجی اقدام كند.
پذیرش دانشجویان خارجی، برگزاری دوره های آموزشی و تبادل دانشجو از جمله اهدافی است كه نمایشگاه بین المللی آموزش عالی استار در مالزی دنبال می كند.
در كنار برگزاری نمایشگاه نشست هایی در مورد چگونگی پیدا كردن فرصت های تحصیلی و تشریح تحصیل خارج از مرزها مورد برگزار می شود.
آساق**1611

سرخط اخبار جهان