حجت الاسلام والمسلمین رضا شریفی از مبارزان دوران انقلاب به دیار حق شتافت

قم- ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین رضا شریفی از مبارزان قبل از انقلاب و شاگردان حضرت امام (ره) به دیار حق شتافت.

به گزارش ایرنا از مركز خبر حوزه، این عالم عامل و مجاهد نستوه از شاگردان امام راحل و از روحانیان فاضل وشجاع در مبارزات علیه رژیم طاغوت بود و در كنارحضرت امام(ره) نقش بسزایی در حمایت از مبارزان انقلابی داشت.
بر اساس این گزارش، منزل حجت الاسلام والمسلمین شریفی در زمان طاغوت پناهگاه امنی برای مبارزانی همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی، علی حجتی كرمانی،علی كاظمی و... بود.
همچنین ماه نامه بعثت كه ساواك را متحیر و سرگردان كرده بود در منزل ایشان منتشر می شد.
حجت الاسلام والمسلمین شریفی پدر دوشهید و خود از رزمندگان دفاع مقدس بود.
مراسم تشییع و تدفین در فردا جمعه 21 خرداد ساعت 10 صبح از مسجد امام حسن عسكری (ع) قم به سمت حرم مطهر حرم حضرت معصومه(س) تشییع و در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) در قطعه صالحان به خاك سپرده خواهد شد.
گزارش ایرنا نیز حاكی است: حجت الاسلام والمسلمین رضا شریفی پدر شهید مهدی شریفی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی بود كه در دوران دفاع مقدس شربت شهادت نوشید.
بر اساس این گزارش ، فعالان رسانه استان قم در دیدار بیست دوم اردیبهشت ماه سال جاری با مرحوم حجت الاسلام والمسلمین رضا شریفی دیدار كرده بودند و ایشان طی سخنانی گفته بود : در طول هشت سال دوران دفاع مقدس شاهد حضور روحانیان و طلبه های حوزه علمیه در كنار رزمندگان اسلام بودیم و این توفیق نیز برای اینجانب حاصل شد كه در كنار رزمندگان در جبهه ها حضور داشته باشم.
نگاهی به زندگی نامه شهید مهدی شریفی تربیت یافته حجت الاسلام والمسلمین مرحوم رضا شریفی:
شهید محمدمهدی شریفی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مركز قم از شهیدان افتخارآفرین اصحاب رسانه استان قم است.
شریفی در 20 بهمن ماه سال 47 در شهر مقدس قم به دنیا آمد و تحت تربیت پدر بزرگوارش حجت الاسلام والمسلمین رضا شریفی قرار گرفت. وی تحصیلات خود را در مقطع راهنمایی و متوسطه در مدرسه امام موسی صدر و دبیرستان امام صادق(ع) در این شهر ادامه داد و در حوزه علمیه قم نیز مشغول تحصیل شد.
علاقه خاص وی به فعالیت خبری باعث شد كه كار در حوزه خبر را در خبرگزاری جمهوری اسلامی مركز قم از همان ابتدای مقطع متوسطه آغاز كند و در این عرصه متعهدانه و خالصانه در راستای خدمت به مردم و انعكاس فداكاری های جوانان این مرز و بوم در جبهه های جنگ و حمایت های مردم در پشت جبهه همت گمارد.
شهید شریفی در پی دلاورمردی های جوانان این مرز و بوم و در پاسخ به ندای پیر جماران حضرت امام خمینی(ره) در 28 آذر ماه سال 64 در حالیكه خود را آماده دفاع از اسلام و میهن می دید و از سوی دیگر قصد انعكاس و روایتگری از شیرمردی های جوانان این مرز و بوم را داشت به منطقه جنوب كشور اعزام شد.
این شهید در 23 اسفند ماه همان سال (64) به علت اصابت تركش به سر در عملیات والفجر 8 در منطقه فاو به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت رسید و به خیل شهیدان پیوست و جاودانه شد.
و دیگر فرزند شهید آن مرحوم مهندس محمدجواد شریفی هم سلول آیت الله طالقانی ومجروح جنگ تحمیلی می باشد.
7401/ 6133/