ماه رمضان امسال 145 روحاني به مساجد قائمشهر اعزام شدند

ساري – ايرنا- رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان قائمشهر گفت : با آغاز ماه رمضان 145 روحاني براي انجام اعمال و فرائض ديني به مساجد شهرستان اعزام شدند .

حجت الاسلام رضا ذاكري روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود : هرساله در ماه رمضان ، روحانيون و مبلغان ديني بومي و اعزامي از قم به مساجد شهرها و روستاها اعزام مي شوند .
وي از برگزاري آيين ترتيل خواني مازندران در شهرستان قائمشهر در ماه مبارك رمضان امسال خبرداد و ادامه داد :سال گذشته اين برنامه در ساري ، شهرهمجوار برگزار و از صدا و سيما نيز پخش شد .
رئيس اداره تبليغات اسلامي قائمشهر افزود : برنامه امسال ترتيل خواني قرآن از ساعت 18 تا 19 روزهاي رمضان در مصلي قائمشهر برگزار مي شود و به صورت زنده از صدا و سيما پخش خواهد شد .
وي همچنين از برگزاري مناجات خواني به عنوان ديگر برنامه ماه رمضان نام برد كه در شب هاي قدر در شهرستان قائمشهر برگزار مي شود .
به گفته حجت الاسلام ذاكري ، كانون مداحان قائمشهر اين برنامه را از ساعت 23 تا نماز صبح چهار شب قدر ماه رمضان در چهار مسجد اين شهر برگزار مي كنند .
وي از برگزاري محفل انس با قرآن به عنوان ديگر برنامه ماه رمضان ياد كرد و ادامه داد : اين برنامه با حضور قاري مصري در دهه اول اين ماه برگزار مي شود .
رئيس اداره تبليغات اسلامي قائمشهر تجليل و تكريم از چهره هاي شاخص قرآني را ديگر برنامه ماه رمضان برشمرد و افزود : نمايشگاه كتب قراني نيز همزمان با برگزاري اين آيين برپا خواهد شد .
حجت الاسلام ذاكري توجه ويژه به برنامه هاي قرآني در روستاها را از ديگر تلاش دست اندركار امورقرآني قائمشهر نام برد و ادامه داد : براي اين منظور محافل انس با قرآن با حضور قاريان مطرح استاني در روستاها برگزار مي شود .
شهرستان قائمشهر داراي 63 مسجد ، هفت كانون قرآني و 55 مركز قرآني است .
م م / 2096/1899

سرخط اخبار استان‌ها