بخشودگی جرائم واحدهای تولیدی مستقر در شهرك های صنعتی آذربایجان غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی آذربایجان غربی اعلام كرد: جرائم واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرك های صنعتی آذربایجان غربی تا سقف 90 درصد بخشوده می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا و به نقل از روابط عمومی شركت شهرك های صنعتی آذربایجان غربی، ‌مسعود مهدی زاده مقدم اظهار كرد: اعطای مشوق های مالی برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرك ها و نواحی صنعتی این استان ادامه دارد و بر این اساس واحدهای تولیدی دارای پایان كار یا در حال تكمیل در صورت پرداخت 50 درصد اصل بدهی، مشمول 75 درصد بخشودگی جرائم دیركرد می شوند و چنانچه همه مبلغ اصل بدهی را پرداخت كنند، تا 90 درصد جرایم تأخیر آنها بخشوده می‌شود.
وی بیان كرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران، به منظور حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی دارای قرارداد، حق بهره برداری از زمین، اعیانی و تأسیسات در شهرك‌ها و نواحی صنعتی اعم از صنعتی، بنگاه‌های خدمات عمومی، واحدهای فناوری و كسب و كار و واحدهای كارگاهی به آنها واگذار نی شود.
مدیرعامل شركت شهرك ‌های صنعتی آذربایجان ‌غربی ادامه داد: واحدهای صنعتی نیز كه مشمول پرداخت تعدیل بدهی معوقه بوده و تاكنون موفق به پرداخت مبالغ اعم از اصل بدهی و تعدیل معوقه نشده اند، مشمول این دستور العمل می شوند.
وی اظهار كرد: این دستورالعمل تا پایان شهریورماه سال جاری معتبر می باشد و متقاضیان جهت بهره مندی از مزایای ذكر شده می توانند تا موعد مقرر به شركت شهرك های صنعتی استان مراجعه كنند.
وی اضافه كرد: بر اساس این دستورالعمل، طرف‌های قراردادی كه 100 درصد اسناد تعهدی خود را از زمان ابلاغ این دستورالعمل پرداخت كرده ولی تعدیل آنها تاكنون مورد بخشودگی قرار نگرفته، مشمول تخفیفات اعطای این دستورالعمل خواهند شد.
مهدی زاده مقدم همچنین گفت: این مشوق ها در راستای تأكید مقام معظم رهبری در ابتدای سال، یك ركن دیگر اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی محسوب می شود.
وی افزود: ضرورت تداوم تولید ملی ایجاب می كند كه با ایجاد انگیزه برای تولیدكنندگان مستقر در شهرك های صنعتی، سرمایه‌گذاری نیز افزایش پیدا كند كه این امر موجب رونق تولید و اشتغالزایی در سطح شهرك‌ها و نواحی صنعتی خواهد شد.
آذربایجان غربی 34 شهرك و ناحیه صنعتی مصوب دارد و هم اكنون 24 شهرك و ناحیه صنعتی فعال بوده و 10 شهرك نیز غیرفعال است.
این شهرك ها و نواحی صنعتی در مجموع یك هزار و 740 هكتار وسعت دارند.
یك هزار و 163 واحد صنعتی و تولیدی در شهركهای صنعتی آذربایجان غربی وجود دارد كه 797 واحد آنها فعال و مابقی در دست ساخت و راه اندازی است.
هم اكنون در واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهركهای صنعتی این استان 22 هزار و 777 نفر اشتغال دارند.
1905