۱۷ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۲۷
کد خبر: 82102375
۰ نفر
رونق اقتصادي در گرو كاهش نرخ سود بانكي

رونق اقتصادي در گرو كاهش نرخ سود بانكي يكي از عنوان هاي خبري شماره 172 هفته نامه آينه اشتغال است

دبير كميته برنامه و بودجه مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: ارتباط بين نرخ تورم و سود بانكي يك رابطه اقتصادي در تئوري هاست و با توجه به اين امر كه دولت تدبير و اميد در سه سال اخير با انضباط شديد مالي و سياست هاي پولي دقيق توانسته است نرخ تورم را تا مرز تك نرخي شدن كاهش دهد اما به نظر مي رسد براي خروج از اين ركود بايد نرخ سود بانكي را هم كاهش دهد.
سميرا كرمي با اشاره به اين امر كه كاهش نرخ سود بانكي كمك مي كند تا سرمايه ها به سمت بخشهاي توليدي هدايت شود افزود: ساماندهي موسسات پولي و اعتباري غير مجاز هم ضروري است و دولت مي تواند براي روتق اقتصاد در كشور از بسته هاي تشويقي مالي هم استفاده كند.
وقتي هدف وسيله را توجيه مي كند؛ جزئيات وام بانكي پرداخت جريمه سربازي و سارق سابق دار پس از دستگيري به 20 فقره سرقت از منزل اعتراف كرد از ديگر عنوان هاي خبري شماره 172 هفته نامه آينه اشتغال است.
هفته نامه آينه اشتغال با مشي اقتصادي با مدير مسئولي و صاحب امتيازي علي يوسفي منتشر مي شود.
**** ضعف جامعه قرآني خمين ناشي از كوتاهي مسئولان است يكي از عنوان هاي خبري هفته نامه صبح خمين است كه به عملكرد ضعيف جامعه قرآني خمين در مراحل استاني مسابقات قرآن كريم پرداخته است.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان خمين گفت: جامعه قرآني قوي در شهرستان وجود ندارد كه اين امر ناشي از ضعف مسئولان فرهنگي است.
حجت الاسلام مهدي حسيني افزود: خمين استعدادهاي خوبي در رشته هاي تلاوت و حفظ دارد اما به دليل انشقاق فعالان فرهنگي، اين استعدادها فقط در مسابقات شهري رتبه مي آورند كه در صورت تلاش، همدلي و حركت كردن در يك مسير استعدادهاي شهرستان منسجم مي شود.
انعقاد تفاهم نامه همكاري در زمان وقوع بحران بين شركت هاي برق مركزي، همدان، لرستان، قم و اصفهان، تشريح برنامه هاي ميراث فرهنگي در استان مركزي، پاسخ مدير عامل پالايشگاه امام خميني(ره) به ادعاي منتقدان و برگزاري اولين همايش شهرداران استان مركزي در سال 95 از ديگر عنوان هاي خبري هفته نامه صبح خمين است.
هفته نامه صبح خمين با مشي خبري، سياسي، اجتماعي و فرهنگي با مدير مسئولي و صاحب امتيازي سيد امرالله موسوي منتشر مي شود.
۵۱نشريه و 9 پايگاه خبري و اطلاع رساني در استان مركزي فعاليت رسانه اي دارند.
7114/6012