شوراهاي حل اختلاف براي كاهش پرونده هاي قضايي تلاش كنند

كرمان - ايرنا - رئيس كل دادگستري استان كرمان از شوراهاي حل اختلاف خواست تلاش كنند پرونده هاي ورودي به دستگاه قضايي كمتر شود.

به گزارش ايرنا يدالله موحد روز يكشنبه در آيين توديع و معارفه دادستان سيرجان افزود: در تشكيل پرونده اختلافات مردمي شوراها مي توانند تلاش كنند اين پرونده ها حل و فصل و از ورود پرونده ها به دادگستري جلوگيري شود.
وي دادگستري و حوزه قضايي سيرجان را از موفق ترين مجموعه هاي قضايي استان عنوان كرد و گفت: پارسال 19 درصد نرخ رشد پرونده هاي سيستم قضايي سيرجان بوده كه تلاش مجموعه ما در سيرجان موجب مختومه شدن 75 درصد پرونده هاي قضايي شده و يك ركورد موفقيت است.
رئيس كل دادگستري استان، تامين عدالت و امنيت پايدار را از وظايف مجموعه قضايي دانست و گفت: هرچه مسئوليت ها سنگين تر باشد در انتخاب مسئول دقت بيشتري بايد باشد و اين دقت در حوزه قضايي بيشتر است.
در اين آيين از خدمات مهدي بخشي دادستان سيرجان تجليل و محسن نيك ورز به عنوان دادستان جديد سيرجان معرفي شد.
نيك ورز تاكنون دادستان انقلاب و عمومي شهرستان بافت بود و بخشي هم به عنوان معاون قضايي دادگستري شهرستان كرمان و سرپرست معاونت برنامه ريزي دادگستري كل استان كرمان منصوب شد.
رئيس كل دادگستري استان كرمان به همراه مديران و مجموعه قضايي استان امروز در دادگستري سيرجان پاسخگوي مشكلات و درخواست هاي قضايي مردم اين شهرستان بودند.
موحد در حاشيه اين ديدار مردمي گفت: در اين نشست مردمي دو هدف را داشتيم كه يكي بررسي مشكلات دادگاهي و قضايي مردم است و مي بايست مسافت زيادي را طي كنند تا به مركز استان برسند و درخواست خود را مطرح كنند و دوم اينكه ما مجموعه قضايي شهرستان را ارزيابي كنيم.
وي افزود: استقبال مردم سيرجان از اين نشست مجموعه قضايي خوب بود و مردم توانستند با نمايندگان و مديران دستگاه قضايي ملاقات حضوري داشته باشند كه هركدام در بخش مربوطه رسيدگي مي شود و مردم زودتر به جواب درخواست يا شكايت خود مي رسند.
وي گفت: با توجه به حضور وزير دادگستري در سيرجان در سفر اخير هيئت دولت به استان يكسري درخواست هاي مردمي هم به حجت الاسلام پورمحمدي رسيده بود و مقام وزارت به حوزه قضايي استان براي رسيدگي ارجاع دادند كه مجموعه قضايي استان امروز اين درخواست هاي مردمي را بررسي كرد.
رئيس كل دادگستري كرمان از مردم خواست با دستگاه قضايي همكاري و اختلافات را در قالب كدخدا منشي و صلح و سازش حل و فصل كنند تا پرونده هاي قضايي كاهش پيدا كند و به پرونده ها با كيفيت و سرعت بيشتري رسيدگي شود.
7435/3028