۱۳ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۶:۴۴
کد خبر: 82098990
۰ نفر
بازداشت 471 فلسطيني طي ماه مه گذشته

تهران – ايرنا- موسسات فعال در زمينه امور اسيران فلسطيني اعلام كردند كه رژيم صهيونيستي طي ماه مه گذشته (ارديبهشت-خرداد) 471 فلسطيني را بازداشت كرد.

به نوشته پايگاه خبري فلسطين الان، با بازداشت اين افراد، شمار فلسطينيان بازداشت شده از آغاز انتفاضه قدس تاكنون ٬ به پنج هزار و 805نفر رسيد.
باشگاه اسيران فلسطيني، موسسه حمايت از حقوق اسيران و حقوق بشر 'ضمير'، مركز حقوق بشر 'الميزان' و ستاد رسيدگي به امور اسيران و آزادگان در گزارشي مشترك اعلام كردند كه ارتش صهيونيستي همچنان به بازداشت ظالمانه و نقض آشكار حقوق فلسطينيان دربند زندان هاي صهيونيستي ادامه مي دهد.
براساس اين گزارش ٬ 84كودك، 15 زن و پنج دختر خردسال و يك نماينده پارلمان از جمله اين 471 فلسطيني بازداشت شده اند .
در حال حاضر تقريبا هفت هزار اسير فلسطيني در زندان هاي رژيم صهيونيستي به سر مي برند كه 330 نفر از آنها نوجوان ٬ 71 نفر زن و 15 نفر كودكان زير 18 سال هستند. علاوه بر اين، هفت نماينده پارلمان فلسطين هم در زندان هاي صهيونيستي به سر مي برند و 750 نفر هم در بازداشت اداري به سر مي برند.
علاوه بر اين هشت اسير فلسطيني در ماه مه در اعتراض به تجاوزهاي سازمان يافته اداره زندان هاي صهيونيستي عليه خود٬ دست به اعتصاب غذا زدند.
انتفاضه سوم مردم فلسطين موسوم به انتفاضه قدس در اكتبر سال گذشته (مهرماه) در پي تشديد برخورد صهيونيست ها و شهرك نشينان با مردم فلسطين و هتك حرمت هاي مكرر آن ها به مسجدالاقصي و تلاش براي تقسيم زماني و مكاني آن آغاز شد.
از آغاز انتفاضه قدس تاكنون، 213فلسطيني به ضرب گلوله نظاميان و شهرك نشينان صهيونيست در كرانه باختري، نوار غزه و سرزمين هاي اشغالي به شهادت رسيده اند.
خاورم**9366**2041**

سرخط اخبار جهان