۱۳ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۱:۵۹
کد خبر: 82098575
۰ نفر
اختیارات وزارت ارشاد در سازمان منطقه آزاد ارس تفویض می شود

تبریز- ایرنا - مدیركل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اختیارات این وزارتخانه در منطقه آزاد ارس به مدیرعامل آن واگذار می شود.

به گزارش روز پنجشنبه اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمد مهدی احمدی در جلسه ای با مدیر عامل ارس گفت: فرایندهای لازم برای اجرای قانون تفویض اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس به زودی انجام می شود و فعالیت های این حوزه در قالب 'مدیریت ویژه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی' در منطقه آزاد ارس انجام می شود.
وی گفت: كارهای كارشناسی صورت گرفته در ارس بخش اعظم فعالیت های وزارت ارشاد را پوشش داده است كه بیانگر تسلط این سازمان بر فعالیت های حوزه فرهنگ و ارشاد است.
احمدی گفت: هدف وزارت ارشاد از تفویض اختیارات در راستای سیاست های كلان این وزارت خانه است كه منطبق بر سیاست های فرهنگی نظام می باشد.
وی اظهار كرد: تفویض اختیارات این وزارت خانه به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم موجب توسعه و تحول در فعالیت های مربوطه شد و با عملكرد و برنامه ریزی های انجام شده در ارس هم شاهد تحولات خوب و ثمربخش در این منطقه خواهیم بود.
در این جلسه محسن خادم عرب باغی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به ماده 27 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری و صنعتی كشور گفت: بر اساس این قانون مدیران سازمان‌های مناطق آزاد به نمایندگی از طرف دولت، بالاترین مقام منطقه محسوب می‌شوند كه موضوعی مهم برای تسریع در اجرای اهداف توسعه ای است.
وی كاهش بروكراسی اداری، تسریع و تسهیل در ارائه خدمات و مزایای قانونی منطقه به سرمایه گذاران را از مزیت های مهم تفویض اختیار به مدیران مناطق آزاد اعلام كرد و با تاكید بر لزوم اجرای این قانون توسط تمامی وزارت خانه های مشخص شده در قانون گفت: ثمره تفویض اختیارات وزارت خانه ها در ارس مشهود است.
وی اضافه كرد: به عنوان مثال در حوزه میراث فرهنگی، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، جهاد كشاورزی، صنعت، معدن و تجارت سرمایه گذاری های بزرگی از سوی سازمان منطقه آزاد ارس صورت گرفته و ادامه دارد.
منطقه آزاد ارس با 51 هزار هكتار وسعت در 140 كیلومتری شمال تبریز در مجاورت دو كشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار گرفته است.
3071/518