بخشي از كمك به رونق توليد، با بخشودگي جرائم در قالب طرحهاي تشويقي اعمال مي شود

سمنان- ايرنا- مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان سمنان گفت: دولت تدبير و اميد با طرحهاي تشويقي مانند بخشودگي جرائم، تسهيلات بانكي و ... به دنبال رونق بخشي به واحدهاي توليدي است.

محمدرضا صادقي روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در كنار تسهيلات بانكي، برخي طرح هاي تشويقي اقتصادي براي رونق فعاليت واحدهاي توليدي و صنعتي استان سمنان در نظر گرفته شده است كه بخشودگي جرايم ساخت و سازهاي غيرمجاز، بخشودگي جرايم خريد و فروش زمين هاي صنعتي در قبال سفته يا چك و ... از جمله اين طرح هاي تشويقي است.
وي با بيان اين كه طرح هاي مهم اقتصادي و توليدي در سال 95 با كمك بخش خصوصي در استان سمنان به بهره برداري خواهد رسيد، اظهار كرد: افتتاح شركت داروسازي سلامت، خودروسازي فردا و شركت آريا ترانسفور، از مهم ترين واحدهاي جديد دراستان سمنان خواهد بود.
وي خاطرنشان كرد: در سال 95 پنج جلسه به منظور رونق اقتصادي واحد هاي توليدي و صنعتي شهرك هاي صنعتي با سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزي، سازمان مديريت و برنامه ريزي و شوراي هماهنگي بانك هاي استان سمنان برگزار شد و تصميمات مناسبي در اين زمينه اتخاذ شد.
صادقي با بيان اينكه براي رونق اقتصادي و افزايش اشتغالزايي به واحدهاي صنعتي تسهيلات پرداخت مي شود و مديران واحدهاي توليدي براي دريافت تسهيلات در سايت www.behinyab.ir ثبت نام كنند، گفت: مديران شركت هاي توليدي و صنعتي براي دريافت تسهيلات بانكي و رفع مشكلاتشان در اين سايت ثبت نام كنند تا در نوبت بررسي قرار گيرند.
وي افزود: تاكنون بيش از 100 واحد توليدي و صنعتي استان سمنان در اين سايت ثبت نام كردند و ميزان تسهيلات پرداختي به اين واحدها، در صورت تصويب، بر اساس ميزان توليد و ظرفيت آنها متغيير خواهد بود.
مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان سمنان اضافه كرد: مشكلات صنعتكاران و توليدكنندگان سمناني بعد از ثبت نام در سايت بهين ياب، در كارگروه رفع موانع توليد استان سمنان مورد كارشناسي قرار مي گيرد.
صادقي ادامه داد: در سال 95 پرداخت حدود 130 ميليارد ريال تسهيلات به واحدهاي توليدي و صنعتي مشكل دار كه در اين سايت ثبت نام كرده بودند در كارگروه رفع موانع توليد استان سمنان تصويب شده است.
مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان سمنان اضافه كرد: در مرحله اول اطلاعات كمي و كيفي از واحد هاي توليدي استان گرفته شده است و با برنامه ريزي هاي كارشناسي، علت بدهي ها و ركود آنها به صورت موردي بررسي دقيق مي شود.
بيش از يك هزار و 160 واحد توليدي و صنعتي در شهركهاي صنعتي استان سمنان فعال هستند كه اين تعداد 64 درصد از كل واحدهاي توليدي و صنعتي اين استان را شامل مي شود.
26 هزار نفر در واحدهاي توليدي و صنعتي مستقر در شهركهاي صنعتي استان سمنان اشتغال دارند.
3217/6103

سرخط اخبار استان‌ها