وزیر دادگستری هند:اتهامات تروریستی علیه مسلمانان این كشور نگران كننده است

دهلی نو-ایرنا- وزیر دادگستری هند،اتهام های بی اساس تروریستی علیه مسلمانان را نگران كننده دانست و تصریح كرد جامعه مسلمانان این كشور به علت این اتهام ها با مشكلات زیادی مواجه شده است.

به گزارش ایرنا، 'دی.وی.ساداندانا گودا'، وزیر دادگستری هند روز پنجشنبه در گفت وگویی اظهار كرد بسیاری از پرونده هایی كه به واسطه اعمال تروریستی علیه مسلمانان در دادگاههای این كشور تشكیل می شود،بدلیل نداشتن شواهد كافی مختومه می شود.
وی خاطرنشان كرد باید اصلاحات قضایی و تدابیر لازم برای جلوگیری از وارد آمدن این فشارها به مسلمانان صورت گیرد.
وزیر دادگستری هند،بازداشت بی دلیل جوانان مسلمان به اتهام های بی اساس را نگران كننده دانست و تصریح كرد، كمیته قضایی در حال بررسی برای انجام اصلاحات در روند رسیدگی قضایی و آزادی به قید وثیقه بسیاری ازاین افراد است .
این سخنان وزیر دادگستری هند در خصوص دستگیری بدون دلیل جوانان مسلمان، چند روز پس از سخنان ' راجنات سینگ' وزیر كشور درخصوص تجدید نظر در دستگیرها بیان می شود.
وزیر كشور هند هفته گذشته در سخنانی گفته بود كه دولت رویكردی هماهنگ با دیگر سازمان ها را برای تحقیقات درخصوص فعالیت های تروریستی را بكار گرفته است .
وی از پلیس خواسته بود كه با استفاده از روش های جدید از دستگیری افراد بیگناه جلوگیری كنند.
وزیر كشور با اشاره به آزادی هفت نفر از 10 مظنون همكاری با گروه غیر قانونی 'جیش محمد' گفت:در تحقیقات فقط سه نفر از این گروه بازداشت شدند.
به گفته یكی از رهبران جامعه مسلمانان ،تاكنون تعداد زیادی از جوانان مسلمان به اتهام های بی اساس دستگیر و بعد از مدت ها از زندان آزاد شدند.
این اتهامات باعث شده است كه بسیاری از این افراد كار خود از دست بدهند و راهی به جز عضویت در گروههای افراطی نداشته باشند.
جامعه مسلمانان هند تاكنون بارها با برگزاری تجمع و صدور بیانیه به این گونه اقدامات اعتراض كرده است .
*آساق*267*1600

سرخط اخبار جهان