برگزاري مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال امام(ره) در940كانون  مسجد هرمزگان

بندرعباس- ايرنا- مسئول دبيرخانه كانون هاي فرهنگي هنري مساجد هرمزگان از برگزاري مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال امام(ره) به همت كانون هاي فرهنگي هنري در940 مسجد شهري و روستايي اين استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام احمد پهلواني پنجشنبه اظهار داشت: يكي از رسالت هاي مهم و اساسي كانون هاي فرهنگي هنري مساجد، تبيين، تشريح و حفاظت از اصول، آرمان و انديشه امام(ره)، انقلاب اسلامي، رهبري(مدظله العالي) و شهداست.
حجت الاسلام پهلواني با اشاره به علاقمندي نسل جوان امروز براي آشنايي با انديشه هاي سياسي الهي معمار كبير انقلاب، افزود: كانون هاي فرهنگي هنري بايد در خلال برنامه هايي كه در طول سال برگزار مي كنند به ويژه در ايام نيمه خرداد، با بهره گيري از اساتيد برجسته حوزه و دانشگاه، زمينه را براي ارتقاي آگاهي جوانان در رابطه با شخصيت والاي امام خميني(ره) فراهم سازند.
وي در ادامه در تشريح برنامه هاي كانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان هرمزگان ويژه سالروز ارتحال امام(ره)، گفت: مراسم سوگواري همراه با سخنراني و مرثيه سرايي و عزاداري به روش سنتي در شب و روز 14 خرداد از شاخص ترين برنامه هاست.
اين مقام مسئول، ختم قرآن و ختم صلوات و اهداي ثواب آن به روح پرفتوح بنيانگذار انقلاب اسلامي، قرائت فرازهايي از وصيت نامه امام(ره) در بين نمازهاي جماعت، مسابقه فرهنگي از وصاياي امام(ره) و ارسال پيامك هاي وصاياي امام(ره) را از ديگر برنامه هاي كانون ها در سالروز ارتحال معمار كبير انقلاب ذكر كرد.
وي افزود: برگزاري نمايشگاه عكس، پوستر و كتاب از مراحل مختلف نهضت امام(ره) تا رحلت آن حضرت، توزيع بسته هاي فرهنگي بين عزاداران، مسابقه خاطره نويسي و دلنوشته، بخش ديگري از اقدامات كانون هاي فرهنگي هنري مساجد هرمزگان ويژه 14 خرداد است .
پهلواني همچنين به برنامه هاي كانون هاي مساجد در 15 خرداد نيز اشاره كرد و گفت: مراسم بزرگداشت قيام خونين 15 خرداد همراه با سخنراني كارشناسان ديني مذهبي در رابطه با جنايات رژيم منحوس پهلوي و از جان گذشتگي ملت غيور و سرافراز ايران اسلامي به رهبري حكيمانه و مدبرانه امام خميني(ره) در كانون هاي فرهنگي هنري سراسر استان برگزار خواهد شد.
7198/ 6048