۱۲ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۴:۴۷
کد خبر: 82097500
۰ نفر
راه اندازي پنج صندوق سرمايه گذاري جسورانه در هفته آينده

تهران- ايرنا- معاون توسعه مديريت و منابع معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري گفت: پنج صندوق‌ سرمايه گذاري جسورانه (خطرپذير) با حضور سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري هفته آينده راه اندازي مي شود.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمي ايرنا از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، عليرضا دليري افزود: در راستاي ارتباط مجموعه شركت‌هاي دانش بنيان با بازار سرمايه توافق‌هايي با سازمان بورس و فرابورس انجام و مقرر شده است در كنار صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري در بورس، صندوق‌هاي جسورانه در اين حوزه نيز راه‌اندازي شوند.
وي بيان كرد: به اين ترتيب علاوه بر سرمايه گذاري شركت‌هاي دانش بنيان در بورس، حضور اين شركت‌ها به عنوان شركت‌هاي سهامي در فضاي بورس را نيز شاهد خواهيم بود.
دليري اظهار كرد: در حال حاضر تعداد زيادي صندوق سرمايه گذاري در بورس فعال هستند كه در حوزه‌هاي توليدي سرمايه گذاري مي‌كنند اما به علت نياز كشور و شركت‌هاي دانش بنيان، اين صندوق‌هاي تخصصي خاص در حوزه خطرپذير تاسيس مي‌شوند.
وي با بيان اينكه 12 تقاضا از مجموعه هاي اقتصادي براي داشتن اين صندوق‌ها ارايه شده است، گفت: راه اندازي اين صندوق‌ها در شوراي عالي بورس مصوب شده و اين تقاضاها در حال افزايش است.
دليري با اشاره به اينكه شرايط براي ساير صندوق‌هاي متقاضي فعاليت در اين حوزه نيز فراهم مي‌شود، افزود: بر اساس توافقاتي كه با سازمان بورس انجام شده است، اين صندوق‌ها بستر مناسب تري در مقايسه با ساير صندوق‌ها خواهند داشت و تحت حمايت معاونت علمي قرار خواهند گرفت.
معاون توسعه مديريت و منابع معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري گفت: هدف اين است كه از طريق فعاليت اين صندوق‌ها بستري براي سرمايه‌گذاري در حوزه شركت‌هاي دانش بنيان در بورس زمينه سازي شود؛ چراكه با فعاليت شركت‌ها در بورس شرايط براي ارتقاي معقول و منطقي آنها فراهم خواهد شد.
وي ادامه داد: در حال حاضر بيش از 2 هزار و 300 شركت دانش بنيان مشغول فعاليت و توليد هستند اما توليد توسعه يافته براي آنها زماني است كه شركت‌ها بستر و شرايط بورس را اعمال كنند؛ شركت‌هايي كه وارد بورس مي‌شوند شرايطي همچون سوددهي زياد و حجم فروش بالا را دارا هستند بنابراين بايد اين شرايط را در ساير شركت‌ها نيز ايجاد كرد.
علمي (1)** 9340**1834