55 بتانه سنجاب در زیستگاه های سروآباد رها سازی شد +تصاویر

سنندج- ایرنا- 55 بتانه سنجاب كه از شكارچیان متخلف در تهران كشف و ضبط شده بود عصر روز دوشنبه در زیستگاه های بلوط شهرستان سروآباد رها سازی شده و به دامن طبیعت بازگشتند.

به گزارش ایرنا رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان سروآباد در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد سنجاب توسط یگان حفاظت سازمان محیط زیست كشور از شكارچیان متخلف در تهران كشف و ضبط شده بود و به اداره كل محیط زیست استان كردستان انتقال داده شدند.
حسن قادری افزود: با هماهنگی های به عمل امده با كارشناسان محیط زیست اداره كل استان كردستان تصمیم گرفته شد این سنجاب ها در زیستگاه های بلوط حاشیه شهرستان سروآباد رها سازی شوند و امروز با حضور كارشناسان این سازمان 55 سنجاب كه از گونه های كمیاب بودند، به دامن طبیعت بازگشتند.
رئیس محیط زیست شهرستان سرواباد با اشاره به نقش سنجاب ها در طبیعت گفت: سنجاب ها با توجه به نقشی كه در طبیعت دارند به صورت غریزی در فصل میوه دهی بلوط ها و گردوها را ذخیره می كنند و در فصل زمستان تعداد كمی از انها را مصرف می كنند و بقیه در فصل رویش به درخت تبدیل می شوند.
وی اضافه كرد: از همه مردم تقاضا داریم هنگام رفتن به طبیعت به هر عنوانی چه برای گردش و چه برای كشاورزی از گونه های محیط زیست به ویژه سنجاب ها حفاظت كنند، چرا كه عامل پویایی و پایداری جنگل های زاگرس سنجاب ها هستند.
سروآباد در غرب استان كردستان و در 90 كیلومتری سنندج واقع شده است.
1904

سرخط اخبار استان‌ها