۹ خرداد ۱۳۹۵،‏ ۱۱:۰۵
کد خبر: 82092274
۰ نفر
مدارس باید اتاق فكر آموزش و پرورش باشند

یزد - ایرنا - معاون پشتیبانی اداره كل آموزش و پرورش یزد با اشاره به نقش و جایگاه مدیران مدارس در توسعه آموزش گفت: مدارس باید اتاق فكر آموزش و پرورش باشند.

به گزاش ایرنا علی دهقان بهابادی عصر شنبه در همایش مدیران مدارس شهرستان بهاباد بر توجه مدیران به استعدادیابی دینی، اجتماعی، كلامی و قضایی دانش آموزان تاكید كرد و گفت:
فلسفه تشكیل اتاق فكر در آموزش و پرورش فراهم كردن پشتوانه خاص علمی و استفاده از فكر و اندیشه نخبگان پژوهشی، اهل قلم و معلمان و دانش آموزان متفكر و صاحب نظر برای اجرای برنامه‌های كیفی آموزشی و پرورشی است.
وی با بیان اینكه فرهنگیان باید در راهی قدم بردارند كه راه پیشرفت آموزش و پرورش باشد تصریح كرد: اگر جامعه‌ای نشاط نداشته باشد به جایی نخواهیم رسید از این رو با همدلی، همزبانی و فضای مشاركتی، جوی با نشاط ایجاد خواهیم كرد.
دهقان اظهار داشـت: از هر طرح و اندیشه ای كه بتواند آموزش و پرورش را به جایگاه اصلی خود برساند استقبال می كنیم.
به گفته وی كلید تحرك، توسعه، پیشرفت، اقتدار و افتخار ایران در دست آموزش و پرورش است.
وی مدیران، معلمان و آموزگاران مدارس را كه در خط مقدم تعلیم و تربیت قرار دارند به مشاركت هر چه بیشتر برای اجرای مناسب تر دستگاه تعلیم و تربیت فراخواند و گفت: همكاران شاغل در مدارس نقطه نظرات، پیشنهادات و تجربیات ارزشمند خود را بعنوان اتاق فكر به اشتراك بگذارند.
معاونان اداره كل آموش و پرورش یزد و هیات اعزامی به شهرستان بهاباد در بدو ورود به این منطقه در منرل شهید فتاح صالحی حاضر و ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای والامقام از ایثار و فداكاری این شهید فرهنگی تجلیل به عمل آوردند.
همچنین همایش معلمان بخش آسفیج بهاباد برگزار و مسائل و مشكلات و ظرفیت های این بخش مورد بحث و بررسی قرارگرفت و از زحمات معلمان مدارس بخش تقدیر به عمل آمد.
درادامه این بازدید شورای اداری كاركنان مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بهاباد تشكیل و مدیرآموزش و پرورش شهرستان وضعیت آموزشی ، پرورشی ، فرهنگی و ورزشی آموزش و پرورش شهرستان بهاباد را تشریح كرد.
همچنین معاونین مدیركل آموزش و پرورش در ادامه سفر دو روزه خود به شهرستان بهاباد با فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش این شهر دیدار و درمورد مسائل مختلف آموزش و پرورش این شهرستان گفتگو كردند .
در این دیدار لوح تقدیر مدیركل آموزش و پرورش به پاس تلاش و همراهی های فرماندار برای توسعه آموزش و پرورش در شهرستان بهاباد به وی اهدا و از وی تجلیل به عمل آمد .
مدیران مدارس شهرستان بهاباد نیز درنشست مشتركی با معاونین مدیركل آموزش و پرورش به طرح دیدگاهها ، نقطه نظرات ، مسائل و مشكلات مدارس این شهرستان پرداختند و نظرات و پیشنهادات خود را برای بهره مندی از ظرفیت حداكثری مدارس و فضاهای آموزشی و پرورشی شهرستان ارائه كردند .
در نشست مدیران مدارس شهرستان بهاباد با اهدای لوح تقدیر و هدایائی از چهار پیشكسوت فرهنگی این شهرستان تقدیر شد و به پاس زحمات یكی از پیشكسوتان فقید فرهنگی مرحوم حاج علی اصغر گرانمایه از خانواده این فقید سعید نیز تجلیل شد .
بررسی وضعیت هنرستان كشاورزی ، ظرفیت های اردوگاه بهاباد ، فعالیت های دارالقران ، فضاها و اماكن ورزشی ، موزه علوم طبیعی و مدارس مورد بازدید اعضای تیم اعزامی استان قرارگرفت .
شهرستان بهاباد در 200 كیلومتری مركز استان یزد واقع شده است.
استان یزد 195 هزار دانش آموز دارد كه دو هزارو 505 نفر آنان در مدارس بهاباد تحصیل می كنند.
6197